Listopad 2006

Rozhovor: Dissolving of Prodigy

19. listopadu 2006 v 9:20 | DENI |  Články
Súvisiaci obrázok

Doneslo se nám hudební DVD od skupiny DISSOLVING OF PRODIGY - Rozmluva s větrem. Řekli jsme si, že nějaká změna neuškodí. Současný hudební průmysl je zahlcen bezduchým popíkem a na jiné styly nezbívá moc prostoru. Přitom právě tyto domácí kapely si zaslouží obdiv, nevydělávají milióny, nevlastní vily s několika bazény a přesto hrají - hrají protože je to baví.

Víme, že tato kapela není moc známá a právě proto jsme se rozhodli, že navštívíme bývalého zpěváka DISSOLVING OF PRODIGY a zeptáme se ho na pár otázek...

Bowler (30 let):
Mixér: Myslíte, že je v dnešní době těžké stát se zpěvákem?
B: To určitě ne. Kdo chce zpívat, ten může. Jenom prosadit se, je těžší.
Mixér: Jakou hudbu posloucháte?
B: Nemám nějak vyhraněný styl. Rád si poslechnu něco od každého žánru, když se mi písnička líbí.
Mixér: Ale určitě máte nějakou oblíbenou skupinu...
B: Jasně. Mám rád Six Feet Under. Jejich písničky jsou fakt pecka. A pak samozřejmě Black Sabbath, to je klasika.
Mixér: Čím jste chtěl být v dětství?
B: Kovbojem, ale myslím, že se mi to nesplní. :D
Mixér: Co ještě děláte rád kromě zpívání?
B: Tetuju a kreslím. Plánuju si otevřít svůj vlastní tetovací salon, protože to vždy byl jeden z mých velkých snů a sny se mají plnit, ne? :)
Mixér: To je jasné. Děkujeme za rozhovor, přejeme hodně úspěchu a určitě v tvorbě pokračujte. :)

(Poznámka: Bowler si tetovací salon nakonec otevře a začne se tetování věnovat naplno. Jeho tvorbu si můžete prohlédnout na webových stránkách TATTOO R.K.)
DISSOLVING OF PRODIGY

První nápad na založení doom-metalové kapely byl již od roku 1989 a základní kámen položili bratři Reňa "Fusaty" (kytara, zpěv) a Jeňa (bicí) Krystynovi. Kapela pak oficiálně vznikla v listopadu 1991 pod názvem BIGOTRY. První demo "Step to the Grave" vydali v roce 1993, zpěvákém byl Michal "Pichloč" Blejchař, kytaristé Richard "Ritchie" Minx, René "Fusaty" Krystyn a baskytarista Martin "Hadgi" Stoklosinski. První CD "Lamentations Of Innocents" spatřilo světlo světa v červnu 1996, druhé CD "Time Ruins Also Beauty" vyšlo o rok později, třetí CD "Loučení se světem pozemským" bylo vydáno v roce 2002. Téhož roku D.O.P. angažovali bývalého člena skupiny Hypnotic Scenery Rostislava "Bawlera" Kučeru (zpěv) a Jana "Valdu" Valíčka (flétna, zpěv).

V roce 2003 byl zveřejněn první oficiální videoklip "In Memory". V roce 2005 pak vyšel videoklip k písni "Rozmluva s větrem", ve kterém byl hlavním zpěvákem Rostislav "Bowler" Kučera a zpíval spolu s kytaristou René Krystynem. Na youtube má toto video již krásných 27395 zhlédnutí. Video ZDE

A vítr šeptá: "brzy hvězdu padat uvidíš.
Přej si, co chceš, snad ti bude odpuštěno.
Ze země, kde lásky není, víc než touhu nesklidíš…"
Ach dost větře, vždyť srdce bolem zasaženo!

V dubnu 2008 kapela vydala čtvrté CD "Štvanice" a přesně o dva roky později (2010) vyšla reedice "Echoes Of My Sadness".

Pokud chceš vědět víc o této skupině klikni ZDE (oficiální stránky kapely) nebo ZDE (bandzone).


Otevření stránek Mixéru

19. listopadu 2006 v 8:07 | DENI |  >>>STARÝ MIXÉR<<<
Zdravím vás na stránkách časopisu Mixér.
Zatím jsou nic moc, ale to se časem určitě změní. :)


Původně šlo o třídní časopis, který jsme zakládaly na základní škole jako dvě spolužačky a se články pomáhala formou nápadů celá třída. Jenže časem moje spoluzakladatelka přestala mít čas, takže jsem na vedení časopisu zůstala jen já. Nezvládala jsem psát, upravovat, tisknout celé sama, proto jsem se rozhodla přesunout časopis na internet, kde je přeci jen proces úprav trochu jednodušší.

Přidávám obecnější články (nezaměřené jen na naši třídu), aby si mohli něco zajímavého přečíst i čitatelé zvenku. Vzhledem ke svým zálibám se zaměřuju hlavně na přírodu, zvířata, filmy, hudbu, knížky, ale najdete zde i návody ke grafickým programům nebo zajímavosti.

Snad se vám tu bude líbit a zatím ahoj.
Deni.