Dissolving of Prodigy

19. listopadu 2006 v 9:20 | DENI |  Články
Súvisiaci obrázok

Doneslo se nám hudební DVD od skupiny DISSOLVING OF PRODIGY - Rozmluva s větrem. Řekli jsme si, že nějaká změna neuškodí. Současný hudební průmysl je zahlcen bezduchým popíkem a na jiné styly nezbívá moc prostoru. Přitom právě tyto domácí kapely si zaslouží obdiv, nevydělávají milióny, nevlastní vily s několika bazény a přesto hrají - hrají protože je to baví.

Víme, že tato kapela není moc známá a právě proto jsme se rozhodli, že navštívíme bývalého zpěváka DISSOLVING OF PRODIGY a zeptáme se ho na pár otázek...

Bowler (30 let):
Mixér: Myslíte, že je v dnešní době těžké stát se zpěvákem?
B: To určitě ne. Kdo chce zpívat, ten může. Jenom prosadit se, je těžší.
Mixér: Jakou hudbu posloucháte?
B: Nemám nějak vyhraněný styl. Rád si poslechnu něco od každého žánru, když se mi písnička líbí.
Mixér: Ale určitě máte nějakou oblíbenou skupinu...
B: Jasně. Mám rád Six Feet Under. Jejich písničky jsou fakt pecka. A pak samozřejmě Black Sabbath, to je klasika.
Mixér: Čím jste chtěl být v dětství?
B: Kovbojem, ale myslím, že se mi to nesplní. :D
Mixér: Co ještě děláte rád kromě zpívání?
B: Tetuju a kreslím. Plánuju si otevřít svůj vlastní tetovací salon, protože to vždy byl jeden z mých velkých snů a sny se mají plnit, ne? :)
Mixér: To je jasné. Děkujeme za rozhovor, přejeme hodně úspěchu a určitě v tvorbě pokračujte. :)

(Poznámka: Bowler si tetovací salon nakonec otevře a začne se tetování věnovat naplno. Jeho tvorbu si můžete prohlédnout na webových stránkách TATTOO R.K.)

První nápad na založení doom-metalové kapely byl již od roku 1989 a základní kámen položili bratři Reňa "Fusaty" (kytara, zpěv) a Jeňa (bicí) Krystynovi. Kapela pak oficiálně vznikla v listopadu 1991 pod názvem BIGOTRY. První demo "Step to the Grave" vydali v roce 1993, zpěvákém byl Michal "Pichloč" Blejchař, kytaristé Richard "Ritchie" Minx, René "Fusaty" Krystyn a baskytarista Martin "Hadgi" Stoklosinski. První CD "Lamentations Of Innocents" spatřilo světlo světa v červnu 1996, druhé CD "Time Ruins Also Beauty" vyšlo o rok později, třetí CD "Loučení se světem pozemským" bylo vydáno v roce 2002. Téhož roku D.O.P. angažovali bývalého člena skupiny Hypnotic Scenery Rostislava "Bawlera" Kučeru (zpěv) a Jana "Valdu" Valíčka (flétna, zpěv).

V roce 2003 byl zveřejněn první oficiální videoklip "In Memory". V roce 2005 pak vyšel videoklip k písni "Rozmluva s větrem", ve kterém byl hlavním zpěvákem Rostislav "Bowler" Kučera a zpíval spolu s kytaristou René Krystynem. Na youtube má toto video již krásných 27395 zhlédnutí. Video ZDE

A vítr šeptá: "brzy hvězdu padat uvidíš.
Přej si, co chceš, snad ti bude odpuštěno.
Ze země, kde lásky není, víc než touhu nesklidíš…"
Ach dost větře, vždyť srdce bolem zasaženo!

V dubnu 2008 kapela vydala čtvrté CD "Štvanice" a přesně o dva roky později (2010) vyšla reedice "Echoes Of My Sadness".

Pokud chceš vědět víc o této skupině klikni ZDE (oficiální stránky kapely) nebo ZDE (bandzone).


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama