Jak na GIFFY

28. ledna 2007 v 2:02 | DENI |  Návody

JAK NA POZADÍ IKON

Taky se vám už stalo, že jste si udělali nějakou parádní ikonku,ale když jste ji pak použili,přišli jste na to, že bez pozadí by vypadala daleko lépe? Tak na tenhle problém existuje jednoduchý prográmek, díky kterému se pozadí lechce zbavíte.
................................................................................................................................

CO K TOMU POTŘEBUJETE:
*Nějaký grafický program na úpravu obrázku.Sám Windows nabízí program Malování, který v pohodě postačí pro vytvoření ikonky. Já používám PhotoFiltre (návod, jak na něj MIXÉR už uvedl, je tam i cesta na stažení)
*Prográmek GIFFY 2.0-ten si stáhnete zde KLIKNĚTE

JAK NA TO:
Obrázek, ze kterého chcete udělat ikonu, si nejprve musíte připravit. Otevřte si grafický program( já použiju PhotoFiltre) a v něm si otevřete obrázek. Budu to předvádět na již známé kočičce, té se kterou jsem předváděla "jak na PhotoFiltre".V pracovní liště klikněte na výběr - ukážou se vám možnosti výběru,vy klikněte na LASO. Klikněte na obrázek a pomalým tahem obtáhněte požadovaný výběr.
kotě
*Obrázek jste obtáhli, výřez se musí spojit. Použijte klávesouvou zkratku Ctrl+C(pro kopírování). Teď v nástrojové liště klikněte na čistý papír, nastavte si velikost obrázku (v případě kočičky to bylo 200x250). Poté, co se vám otevře nový papír, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a pak použijte klávesovou zkratku Ctrl+V(pro vložení). V mém případě má kočička občas bílé tělíčko, tak je lepší před vložením papír vylít nějakou barvou, jinak by totiž program odstranil vše bílé-i část těla
kotě
kotě

*V nástrojové liště klikněte na SOUBOR, vyberte ULOŽIT JAKO... a uložte jako GIF!!!
PhotoFiltre nabízí možnost transparentního pozadí-
ikona
-ale pokud používáte Malování, tak po uložení obrázku přejdete k dalšímu kroku:
Otevřte si program GIFFY 2.0.Klikňete na LOAD GIF
giffy
-otevře se vám okno s nabídkou odkud si vybrat obrázek, vy si požadovaný označte kliknutím a vložte.
-ve spodní části okna je nabídka GIF OPTIONS. Vy označte políčko TRANSPARENT
kotě
-ukazatel myši se změní na křížek,tím klikněte někde do obrázku na plochu,kterou chcete mít pryč
kotě
-vám se bude zdát,že se nic nezměnilo,pozadí bude pořád barevné,ale nelekejte se ,že program nefunguje.Vše je v pořádku.Posledním krokem,je obrázek uložit.Klikněte na SAVE GIF a obrázek uložte na vámi požadované místo.
návod
*Pokud se chcete přesvědčit, že obrázek opravdu pozadí nemá, otevřete jej opět ve PhotoFiltre. Měl by vypadat takto:
kotě
*A tady máme výsledek:
k
*A ještě jedna rada na závěr, předem se rozhodněte,jak velký má být konečný obrázek, protože pokud by jste měnili rozměry dodatečně, pozadí, které jste tak pracně odstraňovali zčerná. Asi takhle:
k
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Václava Bílková Václava Bílková | E-mail | 30. října 2007 v 17:45 | Reagovat

Ahojky, tento blog je velice super. Učím se dělat ve photo filtru(upravuji si fotky) a potřebovala bych vysvětlit, co mám otevřít , když si u tebe stáhnu GIFY 2:0.  díky za vysvětlení. Vendula

2 DENI - majitelka blogu DENI - majitelka blogu | 31. října 2007 v 8:54 | Reagovat

Tento návod je spíš pro ty, co PhotoFiltre nemají nebo ho nechtějí, funkci odstranění pozadí totiž PhotoFiltre standartně nabízí. Postup je skoro stejný, obrázek si obtáhni lasem nebo lépe polygonem ( s tím se pracuje lépe), pak si uprav výběr podle návodu "JAK NA VÝBĚR", který jsem už také dělala, nebudeš mít totiž pak obrázek kostrbatý, pak vlož obrázek na jednobarevné pozadí a klikni na ikonku transparentní pozadí, je v horní liště a je to taková šedobílá šachovnice s panáčkem, otevře se ti okno, kde potvrdíš průhlednost kliknutím na "ano", pak se ti otevře další okno, kde už si upravíš, kolik toho vlastně chceš odstranit(odchylku), vše můžeš omrknout v náhledu a pokud to sedí, tak klikni na "OK" a pozadí bude odstraněno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama