Únor 2007

Pohádky naruby (Perníkový mrakodrap, Modelka na bulváru, Jak se Český Honza vydal do Evropy)

23. února 2007 v 13:58 | DENI |  Moje tvorba

PERNÍKOVÝ MRAKODRAP

-pohádky naruby1-
Mišinová Denisa

Žili jednou dvě děti: dvanáctiletá dívenka Mařenka a její postižený bratříček Jeníček. Mařenka měla moc ráda šneky, nejlépe se sýrem. Bydlela ve městě, kde moc šneků nebylo, přesto se každé ráno vydávala svou pochoutku hledat.
Toto ráno to nebylo jinak. Mařenka si oblékla šatičky,vzala Coca Colu a láhev na šneky, Jeníček se jí zakousl do nohy a mohli jít. Sbírali šneky do flaštičky dlouho, ani si neuvědomili, že se ztratili. Zastavili se až u mrakodrapu, který byl celý z perníku. Perník byl měkký a dobře se po něm šplhalo. Děti se dostali až na střechu mrakodrapu, tam začali loupat perníček.
Vtom dole uviděli podivnou postavu. Stará žena měla růžové vlasy, piercing v nose, růžově namalované nehty a růžovou noční košili. Mařenka se zděsila: ,,To je babička!" Babička byla známou ochránkyní zvířat a nelíbilo se jí, že Mařenka ubližuje šnekům, proto jim chce ublížit, navíc jí ještě loupe perníček! No není to pošetilé? ,,Jak to,že mi loupete můj perníček?" řvala po nich babička a už lezla nahoru. Mařenka použila Coca Colu jako vrhací láhev a hodila ji po babičce, ta se však flašce hbitě vyhnula. Nebýt Mařenčiny vychytralosti, tak by je baba dohnala a shodila z mrakodrapu. Ale jelikož byla Mařenka hodná holčička a dávala ve škole při tělocviku pozor, když studovali parašutismus, dokázala tedy sebe i Jeníčka bez problému dostat dolů a ještě k tomu ani nepotřebovali padák!
Jen co dopadli na zem, už uháněli domů. Babička chtěla skok taky vyzkoušet, bohužel neměla na skákání nadání a tak se rozplácla na silnici, kde ji našli policisté, které Mařenka zavolala a zatkli ji za pokus o vraždu a skákání bez parašutistického průkazu. A Mařenku s Jeníčkem poslali do polepšovny za týrání šneků, pokus o sebevraždu, skákání bez průkazu a navádění staré osoby k sebevraždě. Za všechno sice děti nemůžou, ale policisté jim nevěřili. Následně byli policisté také zatčeni a zavřeni spolu s rodiči Jeníčka a Mařenky, neboť se ukázalo, že rodiče policii podplatili, aby se nezničitelných dětí konečně zbavili. Jenže to se jim moc nepodařilo, po několika požárech,které děti založili se dospělí sourozenci ocitli ve stejné cele s policisty a jejími rodiči.
KONEC DOBRÝ VŠECHNO DOBRÉ... ;)


MODELKA NA BULVÁRU

-pohádky naruby 2-
Mišinová Denisa

V dalekém luxusním pětihvězdičkovém hotelu žil ředitel, jeho žena modelka a jeho jediný syn. Protože už byl ředitel hotelu starý a unavený z věčného komandování a urážení svých pracovníků, rozhodl se hotel předat synovi a odjet i s manželkou do své luxusní vily na Bahamách. Jenže ve zdejším hotelu platilo pravidlo, že ředitel hotelu musí být ženatý s tou nejopravdovější a nejkrásnější modelkou.
Během několika dní se o plánované svatbě dozvědělo celé okolí a do hotelu proudily zástupy dívek. Všechny tvrdily, že jsou modelky ze stránek všech módních časopisů. Ale protože ředitel ani jeho syn nečetly módní časopisy, nevěděli, která dívka je ta pravá. Bývalá modelka - ředitelova žena - uchopila věc do svých rukou a sama dívky vítala a kladla jim jednoduché otázky. Zeptala se třeba na to, jaké barvy jsou nejoblíbenější trenky Brada Pitta (to musí vědět každá správná modelka!), když některá slečinka odpověděla správně, postoupila do dalšího kola. Po třech kolech zaklaply dveře hotelu za poslední dívkou.
Po několika dnech, v jeden velmi deštivý večer, zaklepal opět někdo na dveře hotelu. Byla to krásná dívka v drahém topu a ještě dražší minisukni. Boty měla na velkém podpatku, ve výstřihu měla těsno, přes rameno značkovou kabelku se slzným sprejem, dlouhé blonďaté vlasy sleptané vodou, namyšlený výraz ve tváři a vzhled jako zmoklá slepice. "Chci to nejdražší apartmá s bublinkovou koupelí, šampaňským a nejměkčí postelí v celém hotelu!" přikázala si hned u dveří. Ředitelova žena se podivila a hned se zeptala, s kým má tu čest. "Já jsem přeci světoznámá modelka Nataša Katting!" zaječela na tu ženu a už dusala po schodech nahoru.
"Však se přesvědčíme..." zabroukala si ředitelka pod nos a sama dohlížela na přípravu postele. Nechala přivléct spoustu matrací, polštářů, prostěradel a peřin. Pod tu nejspodnější matraci zastrčila bulvár, protože jak je známo, každá celebrita vyčmuchá bulvár na míle daleko. Když byla práce hotová, nechala přivést dívku do pokoje. Ta se hned vrhla k hromadě časopisů o módě u televize. Ředitelova žena se šla spokojeně vyspat.
Ředitel se svou ženou zrovna radostně komandovali uklízečku, když k nim doběhla ona dívka. Byla pobledlá a měla kruhy pod očima. "Celou noc jsem oka nezamhouřila!" zařvala vztekle. "Ta postel byla děsně nepohodlná i se všemi těmi polštáři, něco mě pod nimi pořádně tlačilo!" "Teď už ti věřím, že svoje povolání nepředstíráš!" zaradovala se ředitelova žena... "jsi ta pravá pro našeho syna!" Jenže modelka tak nadšená nebyla. Obžalovala hotel z propagace bulváru modelkovitým občanům a s pomocí svých kontaktů ředitele, jeho ženu i syna poslala do vězení na hodně dlouho a sama se ujala hotelu. Po pár letech ji také zatkli za kšefty s mafií a poslali do cely s ředitelem a jeho rodinou, kde se do jejich syna bláznivě zamilovala a měli spoustu dětí, které posílali do jednoho moc krásného sirotčince...
ZATROUBIL KLAKSON A POHÁDKY JE KONEC :)


JAK SE ČESKÝ HONZA VYDAL DO EVROPY

-pohádky naruby 3-
Mišinová Denisa
(tato povídka mi vyhrála 3. místo v celostátní literární soutěži - projekt ,,Evropa ve škole")

Přímo v srdci Evropy leží jedna malá země,ze všech stran chráněná překrásnými horami. V té zemi jsou třpytivé řeky plné ryb,lesy plné zvěře,úrodná pole i malebná městečka,v nichž žijí důvěřiví lidé. Jsou to Čechy.
Každý človíček v této zemi má své tajné přání. Jak už je zvykem-touží vždy po tom,co nemá a málo si váží toho,co má. V jedné kouzelné vesničce,ležící na úpatí jižního pohoří,bydlí hoch jménem Honza. Je to velmi milý a důvěřivý mladík s pihatou tváří,šibalským úsměvem a v očích mu vždy září dvě drobné jiskřičky.
Zemička je malá, a proto peníze z nebe zrovna neprší. Když se Honza doslechl,že v cizině je skvěle a prý tam létají pečení holubi přímo do pusy,neváhal sbalit si svých pět švestek, přidal oblíbené olomoucké tvarůžky a vydal se na cestu do světa. Na zkušenou. Nastoupil do autobusu nadšený, že na konci cesty určitě najde zemi zaslíbenou. Ale co to? Z okna autobusu se krajina nezdá tak jiná, ba ani lidé se moc neliší. Když autobus konečně zastaví v cizím městě, zahlédne Honza na náměstí hejno holubů sbírající pohozené zbytky jídla. Tito ptáci jsou však stejní jako ti v Čechách. Honza vzhlédne k jasně modré obloze,ale ani tam žádný pečený holub neletí. Tak kde tedy jsou?!
I vydá se je hledat. Putuje krajem, ptá se lidí - ti mu však vůbec nerozumí. Po cestě mu vyhládlo. V dáli uviděl obchůdek. Už zdaleka cítil líbeznou vůni, byl to krámek plný dobrot. Honza si chtěl koupit alespoň rohlík. Se zdejším obchodníkem se ale nedomluvil o nic víc, než předchozími kolem jdoucími. Když už Honza hlady šilhal, vzpomněl si, že v batůžku má přibalenou dobrotu - syrečky vonící domovem v dálce. Jak se mu zastesklo!
Vedle obchodu stála opuštěná lavička. Honza se tedy posadil a s chutí se pustil do lahůdky. Všude se začala linout, pro Honzu známá, vůně. Ovšem cizincům tak příjemná nebyla. Rychle se rozutekli a přivolali policejní hlídku v domnění, že zde byl vypuštěn nějaký neznámý a škodlivý plyn. I zde však Honza narazil kosou na kámen, neboť ani policisté mu nerozuměli. Honza to nechápal - v televizi slýchával, že nás přeci čekají všude v Evropě s otevřenou náručí! Před vězením ho zachránily jen nohy a ruce,kterými se snažil vysvětlit, že se jedná o českou pochoutku, nikoliv o teroristický útok.

Honzo, honem se vrať zpátky domů!
Příště se nejprve nauč jazyky,
až potom hledej poklad veliký!

TOXÉMIE - Nemoc březích samic

22. února 2007 v 1:18 | DENI |  Články
Včera,týden po porodu mi zemřela moje morčecí samička Barborka na zákeřnou, a téměř ve všech případech smrtí končíci, nemoc Toxémii. Dosud jsem nevěděla, že něco takového existuje a na co mám dávat pozor, teď jsem už o zkušenost moudřejší a tak pár rad pro další chovatele morčat.

CO TO TOXÉMIE VLASTNĚ JE?

Toxémie (ketóza) je metabolické onemocnění, jehož původcem může být téměř cokoliv (stres, průvan, teplo, chyba ve stravě...). Napadá buď březí samičky dva týdny před porodem, anebo samičky týden po porodu.
Pokud podceníte první příznaky, tak šance na záchranu jsou téměř nulové. Toxémie je rychlá... moc rychlá...

PŘÍZNAKY:
(tak, jak jsem je pozorovala u Barborky)
první den- neuhasitelná žízeň, téměř po každém soustu se utíkala napít
K večeru začalo značné slintání.
druhý den- výrazné slintání, odmítání potravy, odmítání tekutin, zápach slin po aceton
K večeru šokující úbytek na váze - cítila jsem každou kůstku (zhubla přímo z hodiny na hodinu).
V noci problém s dýcháním: pískání, chroptění.
třetí den- Barborka se snaží spolupracovat, ukousne si piškot, sní kousek sena. Přijímá potravu i tekutiny stříkačkou. Snaží se pohybovat po kleci, vyžaduje mazlení - najednou dostává křeče a umírá.

DÁ SE TOXÉMII PŘEDEJÍT?

Údajně ano, dodržováním zásad správného chovu (správná strava, dodávání vitamínu C, klid, čistota, omezení častých porodů) ale ty jsem dodržovala a přesto moje Barborka onemocněla.

JAK SE TOXÉMIE LÉČÍ?

Dodáváním tekutin a energie injekčně, případně ústně (glukopur), antibiotika, probiotika.
Léčba je složitá a ve většině případů končí i tak smrtí- důvodem je pozdní rozpoznání nemoci.

***
FOTO: Barborka,dva týdny před porodemPF2: Výběr lasem a Photo Masque

12. února 2007 v 2:38 | DENI |  Návody

PF2: JAK NA PHOTO FILTRE II

JAK NA VÝBĚROVÝ NÁSTROJ "LASO" a JAK VLOŽIT "VNITŘNÍ RÁMEČEK"

Pokud se snažíš nějak upravovat obrázky - ať už se jedná o tvorbu blendů, diplomů, přáníček, záhlaví... tak určitě nejpoužívanějším nástrojem ve Photo Filtre je "laso". Ale jak upravit výřez? Tak této otázce se věnuje následující návod.

CO K TOMU POTŘEBUJEŠ:
Program PhotoFiltre, který je k stažení zdarma. Pokud jej nemáš, tak ZDE najdeš nejen cestu k jeho stažení, ale i návod, jak jej používat.

JAK NA TO:
-Otevři si PhotoFiltre
- V něm si poklepáním na ikonu "složky" otevři obrázek, který chceš upravovat
první krok
*otevři si hned oba obrázky-tzn. obrázek, z kterého budeš tvořit výběr i obrázek, který použiješ na pozadí.
Já použiju tyto dva:
*obrázek pro výřez *obrázek pro pozadí
jak na to
jak na to
---------------------------------------------------------------------------------------
*Před tím,než začneš jakýkoliv obrázek upravovat,vytvoř si jeho kopii a upravuj pak tu.
-poklepej v horní nástrojové liště na "obrázek" . V následné nabídce klikni na "vytvořit kopii"
vytvořit kopii
----------------------------------------------------------------------------------------
*V pracovní liště poklepej na ikonu "šipky",zobrazí se možnosti "výběru",poklepej na "laso"
laso
---------------------------------------------------------------------------------------
*kurzorem najeď na obrázek, kde budeš tvořit výřez. Za držení levého tlačítka myši pomalu obtahuj to, co má tvořit výřez. Bude se ti tvořit přerušovaná čára. Nezapomeň, že výběr musíš spojit!
jak na to
---------------------------------------------------------------------------------------
*Tak máme vytvořený výběr,ale ten je nic moc - docela kostrbatý a chtělo by to upravit.
-v horní nástrojové liště klikni na "úpravy" a z nabídky vyber "optimalizovat oříznutí výběru"
oříznutí
---------------------------------------------------------------------------------------
*Otevře se okno,kde v levé části bude vložený výběr a v pravé možnosti úpravy.
oříznutí
-úplně nahoře je možnost nastavení odchylky úprav
-pod odchylkou si nastavíš v jakých směrech se úpravy mají provádět
-dále máš na výběr z několika efektů- vyzkoušej různé možnosti
- každou úpravu si můžeš ověřit kliknutím na "náhled"
- zkontroluj,zda máš v kolonce "výsledek" označeno "umístit do schránky"
- pokud máš úpravy hotové,odsouhlas je kliknutím na "OK"
---------------------------------------------------------------------------------------
* Přejdi na obrázek, který chceš použít jako pozadí. Klikni do něj pravým tlačítkem myši a použij klávesovou zkratku pro vložení ( Ctrl +V). Výběr se ti vloží do obrázku a bude vypadat asi takhle
jak na to
To by mohlo být vše, ale program nabízí další možnosti,jak si výsledný obrázek upravit
---------------------------------------------------------------------------------------
*Levým tlačítkem myši klikni někde do vloženého výběru.Otevře se ti nabídka,klikni na " možnosti vložení"
možnost vložení
---------------------------------------------------------------------------------------
*V následném otevřeném okně máš možnost si nastavit neprůsvitnost-což způsobí prolnutí obrázků.Nezapomeň změny odsouhlasit kliknutím na "OK"
neprůsvitnost
*Poté, co se upravila průsvitnost, by výsledný obrázek mohl vypadat třeba takhle:
jak na to
Ale ještě si trochu pohrajeme s vnitřním rámečkem:

JAK NA PHOTO MASQUE

*V horní nástrojové liště klikni na ikonku"PhotoMasque"
lišta
---------------------------------------------------------------------------------------
*Okno,které se otevře nabízí možnosti nastavení vnitřního rámečku:
neprůsvitnost
1.Klikni na ikonku "složky" vlevo nahoře-tím si vybereš masku rámečku
2.V roletce "Barevný režim" si nastav barvu výplně. Já chci použít "vzor"
3. Protože jsem se rozhodla pro "vzor",tak si musím zvolit výplň vzoru, to udělám kliknutím na ikonku "složky" vpravo dole
4.A opět máš možnost si každou úpravu zkontrolovat kliknutím na "náhled"
*Pokud chceš,aby rámeček nebyl tak výrazný,můžeš trochu upravit "neprůsvitnost"
*Pokud máš všechny úpravy hotové,klikni na"OK"
-výsledný obrázek pak vypadá třeba takhle:
jak na to
*Přiznám se, ještě jsem si trochu pohrála s odrazem světla na vodní hladině
*Nezapomeň, že pokud by byl obrázek větší,ulož ho s předvolbou ( o tom, jak uložit větší obrázek MIXÉR už také psal)

Jak vytvořit efekt POHYBUJÍCÍ SE VODY

4. února 2007 v 20:20 | DENI |  Návody

JAK V OBRÁZKU VYTVOŘIT EFEKT "POHYBUJÍCÍ SE VODY"

Také jste určitě někde na internetu narazili na ty krásné obrázky, většinou s fantazijním tématem, které ke všemu vytváří pohybující se odraz na vodní hladině.
Já teda pokaždé přemýšlela ,jak to dělají.A potom jsem vlastně náhodou natrefila na jednoduchý prográmek, který tento efekt vytvoří během několika kliknutí myší.Jmenuje se REFLECTION GENERATOR .

CO K TOMU POTŘEBUJETE:

*Prográmek <REFLECTION GENERATOR>, je zdarma ke stažení ZDE (jsou to oficiální stránky PhotoFiltre, musíte si vybrat jazyk, kliknout na Downloads a narolovat MY OTHER UTILITES a vybrat REFLET 2.6 máte možnost volby mezi anglickou a franc.verzí)

JAK NA TO :


Budeme upravovat tento obrázek:
jak na to
*Otevřte si program REFLECTION GENERATOR. V něm si otevřte obrázek,který chcete upravit: to uděláte klasickým způsobem - poklepáním na složku, se vám otevře okno pro výběr obrázku - to znáte i z jiných programů.
jak na to
--------------------------------------------------------------------------------------

*Hned vidíte, že obrázek se otevřel a program okamžitě vytvořil jeho klon.Vodní hladinu uvedete do pohybu poklepáním na ikonu <klapky>
další krok
-------------------------------------------------------------------------------------

*Posledním krokem je uložení obrázku. To provedete poklepáním na ikonku <diskety>
další krok
--------------------------------------------------------------------------------------
*Otevře se vám okno,kde si nastavíte,jak chcete obrázek uložit.
V řádku :EXPORT FORMAT vyberte < Animated GIF>
Označte políčko < Image and Reflection > (pokud by jste označili políčko uložil by se vám pouze pohybující se odraz)
Vše odsouhlaste kliknutím na OK
poslední krok
------------------------------------------------------------------------------------
*Následně se otevře okno s dotazem,jestli chcete provést HTML test -záleží na vás -ale já volím <NO>
------------------------------------------------------------------------------------

A TEĎ PODROBNĚJI O NĚKTERÝCH NASTAVENÍCH:

V nástrojové liště jsou kromě již popisovaných funkcí také:
*
funkce IMAGES:
images
slouží k nastavení rychlosti pohybu hladiny-čím větší hodnotu nastavíte,tím pomaleji se bude hladina pohybovat


***
funkce HEIGDT (%)
height
touto funkcí nastavujete,jak velkou část původního obrázku chcete mít vodrazu na hladině( 100% =celý obrázek;čím víc uberete,tím menší část bude tvořit odraz na hladině)
***
funkce PERSPECTIVE & REGULAR
IKONKA
kliknutím na jednu z možností si určíte styl pohybu hladiny (Perspective-mírné vlnění připomínající tekoucí vodu;Regular-výraznější vlnění)