DÁT VOLNOST - Je to dar nebo sobectví?

15. dubna 2012 v 16:55 | DENI |  Články

Kdysi mi jedna spolužačka na základce vyprávěla o svém morčátku. Její morče bylo nemocné, ale protože s ním nechtěla chodit k doktorovi a platit "velké" peníze za zdraví svého mazlíčka, tak mu prostě "dala volnost". Absolutně se nestyděla, když mi to říkala. Mluvila tónem, jako by šlo o zcela běžnou věc, jakou je například vyhození použitého kelímku od jogurtu nebo vynesení smetí k popelnici.

Tito lidé mě opravdu dokáží naštvat! To, že pustí morče někam do lesa přece ještě neznamená, že mu dávají volnost! Řada zvířátek, díky tomu, že pochází z jiných biotopů, se o sebe venku prostě nedokáže postarat a buď zahynou hlady, nebo jej nějaké dravé zvíře chytí a sežere! Obzvlášť, když jde o mazlíka, který je zvyklý na kontakt s lidmi, hlazení, mazlení a hraní. Neumí si samo obstarat potravu v zimě jako třeba veverky, není zvyklé na výkyvy teplot a divoká zvířata nikdy nevidělo, takže nemá důvod se jich bát.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt GUINEA PIG SAD

Štve mě sobeckost některých lidí - nejdříve se honí za pořízením mazlíčka, ale jakmile nastanou problémy, tak s ním rychle pryč! Lidé si prostě neuvědomují, že s pořízením zvířátka na sebe berou také určitou zodpovědnost, nejde přeci o nějakou hračku, kterou můžete kdykoliv hodit do popelnice!

I morčátko nebo křeček má přece city - je vědecky prokázané (a očima viditelné), že si zvířátka ke svým majitelům vytváří citové vazby. Vaše zvířátko vás má rádo. Jak mu asi bude, když ho vyhodíte? Jak by bylo vám na jejich místě? Navíc musíme brát v potaz i to, že mazlíčci nechápou, co se děje a proč se to děje. Nepochopí, že je vyhazujete jen proto, že jsou nemocná a nechce se vám platit doktor. Nechápou. Koukají. Divoce jim buší srdíčko a chcou se vrátit do svého domečku. Ale vy je tam prostě jen tak necháte, uprostřed lesa a odejdete do vyhřátého bytu. Netrápí vás, že to zvířátko tam jen tak stojí a nechápe, co provedlo, že už ho nemáte rádi? Proč si zasloužilo trest? Neví, že už se nikdy nevrátíte a prostě tam na vás čeká?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt GUINEA PIG SAD

Je smutnou pravdou, že spousta lidí takto řeší problémy se zdravím zvířátek a vůbec je nezajímá, jak moc takto ubližují zvířátku, které je z útulného domečku vystrčeno do divoké přírody a ponecháno vlastnímu osudu, a už vůbec takové lidy nezajímá, jaké nedozírné následky může mít zavlečení určitého druhu zvířat do biotopu, kde nemají svého predátora, stačí připomenout zavlečení králíků do Austrálie.

A tak v lesích končí spousta kočiček, pejsků, morčátek, křečků nebo pavouků. V potocích a záchodech pro změnu rybičky, ještěrky a hadi. Je to nemorální a nechápu, jak se sebou ti bývalí majitelé mohou žít.

V pekle je pro takové lidi vyhrazené speciální místo...

Súvisiaci obrázok

Napadá mě tedy otázka:
"Je darování volnosti dar nebo spíš rozsudek smrti?"
Na tuto otázku si musí každý odpovědět sám.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 brytnys brytnys | 27. října 2012 v 11:50 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím - lidi se zvířaty zacházejí jako s odpadem - Jak je mám zastavit

2 Bessie Bessie | 18. března 2013 v 19:28 | Reagovat

Souhlasím
Když se o něj nedokáží postarat tak alespoň mužou dát nikomu kdo se o ně bude starat hezky.

3 Jirka Jirka | E-mail | 11. října 2014 v 22:27 | Reagovat

Mel se samicku, 4 roky ted pred 14 dny na vetereni pochybily a 3.10.14 v 5:00 zemrela. Velka ztrata diky nekomu kdo udela chybu,,

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama