Moje knihovna 2: Bookshelf Tour 2017

29. dubna 2017 v 23:40 | Deni |  MOJE KNIHOVNA

Moje knihovna 2: Bookshelf Tour 2017

Moji první prohlídku knižních poliček jsem nafotila v listopadu 2016. (Jestli se budete chtít kouknout, jak jsem měla poličky zaplněné minulý rok, tak můžete kliknout TU.) Ale teď už pojďme na upgradeovanou verzi... Musela jsem knížky vytahat a trošku přestěhovat. Důvodem bylo to, že už jsem neměla ani milimetr volného místa, kam bych mohla dát nové přírůstky. Starší knížky a encyklopedie o přírodě jsem proto přestěhovala z "druhé knihovničky" do nočního stolku, ve kterém jsem uvolnila pár poliček. Když už jsem uvolnila místo, tak jsem se rozhodla zapracovat i na systematice a přerozdělovat knížky opět podle žánrů. Tak trochu... :D

(Tentokrát jsem se snažila nafotit trošku lepší fotky, než minule, tak snad půjde poznat nějaký pokrok. ;))

Knihovnička 1:


Začneme odvrchu největší (hlavní) knihovny. Od posledně se její obsah celkem dost změnil. Holčičí romány do kabelky se přestěhovaly na samostatnou "odkladovou poličku", která sousedí s touhle knihovnou - tu si ukážeme až popíšu hlavní knihovničku. Série Upířích deníků odcestovala do vedlejší knihovničky, kde jsem si vyhradila poličky jenom pro upířiny. Čím jsem je tedy nahradila? Mixem detektivních, erotických a humorných knížek. Vybírala jsem je tak, aby k sobě ladili výškou a stylem. Zleva jde o krimi novinku Noční lov od Roberta Bryndzy, kterou jsem vyhrála, ale ještě nepřečetla. Následuje světoznámá trilogie Padesáti odstínů, kterou jsem celou přečetla a můj názor na ni není nijak zvlášť negativní, ani extra pozitivní. Byla to přesexovaná kravina, ale oči mi to z hlavy nevypálilo. :D Mnohem víc se mi ale líbila parodie na tuto sérii, a to Padesát stínů Adama a Padesát stínů Evy, nad kterou jsme se smály já i mamča. Další vtipnou alternativou je Padesát odstínů kuřete (na obrázku položená naležato), což je vlastně erotická kuchařka spojená s veselými povídkami. Opět mě to pobavilo, takže dávám palec nahoru a doporučuju jako vhodný dárek pro partnera.


Uprostřed mám klasiku Markétu Lazarovou, kterou jsem kdysi dávno vyhrála v soutěži zaměřené na právo (ano, čtete dobře... šlo o soutěž v právu, poslala mě na ni učitelka ze střední). Četla jsem jenom polovinu ve vlaku a nebyla zlá. Navíc to vydání od Omegy je opravdu nádherné. Sousedí s další vtipnou knížečkou Batolata útoči od Bunmi Laditan. Je fakt vtipná a jestli máte těhotnou kamarádku, rozhodně jí to musíte koupit! Doporučuju. Sousedí s Dievčaťom zo 6E a Do not disturb, což jsou dva díly z třídílné série, kterou u nás nakonec celou nepřeloží. Je to škoda, protože je to výborná úchylárna o holce, která už 3 roky nevychází z bytu, protože ji láká zabíjet lidi. Velmi vtipně tyhle knížky sousedí s Dívka 16: Kolosální trapas, což je příšerná puberťácká kravina. Vedle mám recenzní výtisk Malé černé a devět žen, které jsem v recenzi dala pět hvězdiček, vyhraným románem Touhy od slovensko autorky Táni Keleové Vasilkové a českým vydáním japonské novelky Kočičí host.


Anglické vydání Kočičího hosta (The Guest Cat) mám v komínku úplně napravo mezi ostatními knížkami o zvířátkách. Mám tam taky Psí poslání (které jsem ještě pooořááád nedočetla), obrázkovou Pusheen: Já, košišta, několik dílů z dětské série Animal Ark od Lucy Danielsové, druhý díl Tajného psa Bella Bonda od Thomase Breziny, Shiloh je náš a Muminky. Mimo zvířecí knížky tam jsou i jiné dětské: Hra na Egypt, Smaragdová královna, 13. nástupiště a Černý rytíř.

Nahoře mám ještě dva erotické romány Nabíječ a Roštěnka, které jsem vyhrála, ale ještě nečetla a klasiku Majster a Margaréta (slovenská verze Mistra a Markétky), kterou jsem si půjčila od dědy snad před sto lety a ještě nevrátila. Úplně vlevo mám pár nálepkových alb, které jsem jako malá sbírala.Na druhé poličce mám stejně jako minule dlouhou řadu knížek z Pony clubu, dvě KOD knížky (Černý hřebec a Klub dobrodruhů), dvě Dobrodružství od Enid Blytonové a Čendu a spol od Vojtěcha Steklače. Před nimi mám pět modelů autíček, které mi zdobí poličku. Nejradši mám černou Tatru, která je schovaná za bílou sestřičkou. :) V obalu si je nechávám proto, aby se mi na ně neprášilo, protože mamča mi už pár při záchvatu uklízení pustila na zem.

První komínek zleva jsem tvořila hlavně modrou barvou, takže tam najdeme puberťácký román Klukům vstup zakázán, trilogii Hvězdné knihy, skvělou knížku Čas ani myš nezastaví (hlavním hrdinou je myšák, který si chová doma v kleci berušku), vtipnou trilogii Bertových supertajných deníků od švědských spisovatelů a letos velmi populární Proč? 13xproto, kterou jsem si oblíbila už roky před tím, než vznikl slavný seriál. Nahoře je ještě české vydání Dášeňky.

V prostředním komínku je klasika Advent od Jarmily Glazarové, dětská knížka Laura a dobrodružství Aventery, Vlk samotář od Jodi Picoult (vyhrála jsem ji v charitativní aukci, ale zatím ještě nepřečetla), Stříbrnou židli (ze série Narnie, nečetla jsem, protože jsem nečetla ani předchozí díly, byl to dárek), Alea, dívka moře 2: Barevné vody (dětská knížka o mořské panně, skončila jsem u kapitoly, kde si jeden s hrdinů vytahoval chuchvalce čehosi z pupíku), nově vyhrané Volání netvora od skvělého Patricka Nesse a EON, kterého jsem nedávno koupila v Levných knihách.


V komínku napravo mám malé paperbackové formáty (aby se mi to tam vlezlo :D), většina je opět z Pony clubu (například nekonečná série Srdíčko), oranžová knížka úplně nahoře je německé vydání Dášenky, dvě světlé knížky dole jsou Sám doma a Srna z olšového mlází (krásná, ale velmi smutná knížka). A ještě jsem nezmínila ty dva tenoulinké objekty mezi druhým a třetím sloupkem, jde o Margot kuchařku a audioknihu Volání netvora. Věděli jste, že hlas na tomto CD patří pánovi, který mluví Patricka ze seriálu Mentalista?


Třetí polička byla ještě minulý rok vyhrazená učebnicím a zákonům, jak se ale rozrůstala má sbírka komiksů, musela jsem učivo přestěhovat jinde. Levá polovina je ještě pořád zaplněná učebnicemi, ale druhá polovina... to už je jiná. Úplně vlevo mám sbírku sešitových komiksů od Pony Clubu, následuje Hobit, který mě moc nenadchl, 6 svazků UKK (různí X-Meni, Zázraky, Nelidé), 8 svazků NHM (Avengers, Wolverine, X-Meni, Black Widow, Strážci galaxie, Human Torch, Vision a nejnovější Deadpool), první 3 svazky DC (Batman: Ticho 1, Batman: Ticho 2, Green lantern) a třetí řada komiksů WITCH, které jsem si dala svázat do pevné vazby. Ve tmě napravo nejde vidět ještě Čtyřlístek v pevné vazbě, který mám podepsaný od ilustrátora. Na nich mám pak položené paperbackové vydání novějších X-Menů, které jsem koupila s úžasnou slevou, ale ještě nečetla a pěkně zpracované Romeo&Julie ze série Manga Shakespeare.


Ve čtvrté poličce mám starší dětské knížky, některé jsou moje, některé ještě od mamky. Nebudu je vypisovat všechny, ale z levého komínku musím opět vypíchnout Dračího jezdce a Nekonečný příběh, které jsem jako dítě milovala a klidně bych si je přečetla i teď. Naopak Ocelové město od Julese Verna bylo pro mně velkým zklamáním. Nudaaaa.

Uprostřed je Pony Club série Plnokrevník (Hříbě jménem Naděje), která mě celkem bavila, když jsem byla mladší. Na nich jsou položené nějaké knížky o historii: Alexandr Veliký, Sisi: 21 kapitol ze života rakouské císařovny, dva díly Dějin očima psa (skvělé! doporučuju) a tři dětské: Ferdovy příhody (o pejskovi), Hon na zloděje (o koních), My z ostrova Saltkrákan (o dětech).

Vpravo dole je Ferda mravenec, pak Alenky od Kira Bulyčova (Alenka z planety Země, Milion Alenčiných dobrodružství, Alenčiny narozeniny), které jsem zbožňovala jako dítě a i těď si je s mamčou moc rády přečteme, Pohádky o kouzelných kamíncích (další oblíbená dětská knížka), Malý Bobeš (další moc moc moc oblíbená), dvě sbírky exotičtějších pohádek a několik dobrodružných příběhů od Thomase Breziny.


Na spodní poličce se toho moc nezměnilo. Nachází se tu hlavně dětské knížky a sbírky pohádek. Vpravo najdeme moji oblíbenou O vlčí nevěstě, což jsou kazašské lidové pohádky, Sedmikrásku od Petišky a slovenské Rozprávky o psíčkovi a mačičke. Vpravo jsou krásně ilustrované naučné knihy Středověk, Příroda, Zvířata a Dávné civilizace. Uprostřed jsou opět encyklopedie, hodně z nich je o dinosaurech nebo historii, ale i Neználkovy příhody od Nikolaje Nosova, Z deníku kocoura Modroočka a učebnice ruštiny. Dole pak krásně zlatě svítí knížky o starověkém Egyptě: slovenská Egyptológia, české Mumie a pyramidy.

Odkladová polička:


Odkladová polička je vlastně polička nad počítačem, která je tak nizoučká, že se do ní skoro nic nevleze. Takže tam prostě rvu všechno, co se tam vleze, hlavně teda kabelkové dívčí romány, kterým je věnovaná pravá polovina. Úplně napravo jsou tenounké románky, které byly přiložené jako dárek k slovenskému magazínu Emma. Sousedí se dvěma širšími Evitovkami: Melónová aféra a Sukničkár. Následuje červená a fialová Harlekýnka, dva mamčiné mini romány a Fakbuk.com, který je určitě ta největší příšernost, kterou jsem četla.

V prostředním sloupci nahoře najdeme ještě tři romantiky: dva díly série Fotomodelky Eileen Fordové a Last Chance for a First Date, což je puberťácká povídka v angličtině, kterou jsem si koupila ještě na základce. Pod nimi už jsou jen samé WITCH knížky: všechny čtyři díly Střepů času (nejlepší Witch řada ze všech), Panenská růže, Ebenová pyramida, Studna pána mlh (kterou ještě nemám přečtenou), Zelená magie, Osudové pouto (první díl komiksu přepsaný do prózy) a čtyři díly z řady Tajných knih (škola, rodiče, odvaha, tajemství).

Vlevo jsem narvala krásné vydání detektivky Vraždit je hračka od Agathy Christie a všech pět dílů první řady Kroniky rodu Spiderwicků, kterou jsem jako malá zbožňovala.

Knihovnička 2:


Konečně se dostáváme k druhé (menší knihovničce) a mojí sbírce upířin. Na horní poličce mám komínek 12 dílů Upírských deníků (kromě 9. a 11. dílu, dva díly mám ve slovenštině, zbytek v češtině), první díl Stefanových deníků, a tři vydané díly Deníků sukuby od Jill Myles. Čtvrtý díl u nás v hmotné podobě nevyjde, což je vážně škoda. Ještě taková drobnost: jestli vás zajímá, co jsou ty růžovočervené kolečka na Upírských denících, tak jde o malé nálepky popsané fixem. Poznačila jsem si tak čísla dílů, protože v českých verzích to není nikde napsané a já měla potom zmatek, které díly už mám a které ještě musím dokoupit. Podobné popisování uvidíte ještě u dalších sérií... ;)


Zbytek poličky mi zabírá moje oblíbená autorka Richelle Mead. Zleva: filmové vydání prvního dílu Vampýrské akademie, anglické komiksy Frostbite a Shadow kissed, dvakrát třetí díl VA Mrazivý polibek (jednou s chybně vytlačeným názvem, proto jsem si omylem pořídila dvakrát ten samý díl), 4-6. díl VA (Krvavý slib, Spoutáni magií, Poslední oběť), druhý díl Pokrevních pout (Zlatá lilie), první díl VěkuX (Šachovnice bohů) a celá má nejoblíbenější série Sukuba (Trápení, Na vrcholu, Sny, Žár, Stíny, Odhalená). Nahoře mám ještě anglickou verzi prvního dílu Succubus Blues, první díl mangy DeathNote (koupila jsem si kvůli stejnojmennému seriálu), Urban Games i s milým věnováním od A.T. Juraska, kterého znáte i jako Ondru z Knižního špajzu, Neslyšno opět od Richelle Mead a nepřečtený druhý díl Nástrojů smrti: Město z popela.


Druhá polička je opět vyhrazena románům o upírech nebo nadpřirozenu. Vlevo je hromádka knížek od skvělé autorky J.R. Wardové: dole mám 5 dílů Bratrstva černé dýky (2. a 9.-12.), nad nimi je Polibek krve, což je první díl spin-off série k BČD a úplně nahoře jsou poslední 2 díly ze série Padlí andělé v češtině. První čtyři díly mám hned vedle ve slovenském jazyce. Ráda bych si koupila celou sérii ve stejném formátu, ale Slovensko bohužel čtvrtým dílem skončilo a dál už řadu nevydávalo. Škoda, protože ty obálky od Ikaru jsou naprosto dokonalé. Přečtené mám první dva, rozečtený třetí.

Napravo mám kompletní sérii Stmívání od Stephenie Meyer, oficiální ilustrovaný průvodce, manga zpracování poloviny prvního dílu, kompletní první vydání v paperbacku a ve tmě vpravo se schovává tenká novela Krátký druhý život Bree Tannerové. Nahoře mám položené zatím nepřečtené Dcery světla a temnoty: Démon stínů od české autorky Lenky Dostálové, recenzák Nechladnější dívka ve městě Chladu (na který už mám hotovou recenzi) a 18. díl série o Anitě Blake: Flirt, který jsem slupla před pár dny ve vlaku a rozhodně mě namotivoval sehnat si i zbytek série. Uprostřed je ještě malinkatá sbírka povídek Norr, ochraňuj Britániu! od slovenského autora Petera Jelínka. Tuhle knížku moc moc moc moc doporučuju, je totálně úžasná a prostě si ji musíte přečíst! Recenze TADY.


Na třetí poličce mám mého (i mamčiného) oblíbence Harryho Pottera. Pamatuju si, jak jsme se šly zapsat do pořadníku v knihkupectví, aby jsme měly poslední díl stoprocentní, než ho lidi vykoupí. :D Taky je celkem srandovní, že mám 2.-7. díl klasické verze a 2.díl ilustrovaný Jimem Kayem, ale první díl mi ještě pořád chybí. Ze série Harryho učebnic mám jen Bajky Barda Beedleho, které se mi moc líbí. Famfrpál v průběhu věků i Fantastická zvířata jsem měla půjčené z knihovny a moc mě nenadchly. Možná si ještě pořídím nové vydání Fantastických zvířat, které vychází v tomto roce, ale to si musím pořádně rozmyslet. Není to zrovna levná sranda. Prokleté dítě a scénář k Fantastickým zvířatům mě taky nelákají, protože nemusím divadelní hry ani nic podobné. Jediné, po čem opravdu toužím je Bestiář - ten je nádherný, ale taky pořádně drahý... :D

Harry sousedí s další oblíbenou knížkou z dětství, a to Kameny osudu, první dva díly Sedmi divů světa od Katherine Roberts (další díly v ČR bohužel nevyšly), 7 z 8 dílů první řady Deltory a všechny tři z druhé (červené) řady. Třetí (modrou) řadu pořád neúspěšně sháním. Úplně napravo pak jsou nějaké hororové příběhy: dva díly ze série Stopy hrůzy, Záhadné hodiny, dva díly slavných Nočních můr v Elm Street (četla jsem jen první), sbírku povídek Jáma a kyvadlo od Edgara Allana Poea a Zombie Blondýny, což je příšerná blbina.

Nahoře leží Skleněný trůn, Andělé smrti a Štvanice, které jsem ještě nepřečetla, protože nemám zbytek série a bojím se, že by to bylo až moc nápínavé. :D Zbytek jsou všechno moje moc moc moc oblíbené: Kočičí holka, Úžasná kniha Molly Moonové o hypnotismu, Seznam přání a dokonalá série Dcera kostí a dýmu (první dva díly v češtině, druhý díl ve slovenčině).


Čtvrtá polička je z poloviny sci-fi plus distopie a ze strany druhé ji tvoří můj favorit Lemony Snicket, kterého jsem sem nastěhovala hlavně proto, aby se vešla celá řada do komínku. Od minule se mi bohužel nepodařilo pokročit se sháněním chybějících dvou dílů Řady nešťastných příhod (Strohá akademie, Masožravý lunapark), ani s koupí bonusové Neautorizované autobiografie. Škoda. Tak moc bych chtěla mít komplet...


Z paluby vesmírných lodí mám slavnou Illuminae v paperbacku, trilogii Loď mezi hvězdami a třetí díl Mlhoviny: Plamen, který jsem koupila v Knižním klubu za 9,-Kč. No neberte to! ;) Goliáš je taky třetí díl trilogie, který jsem si koupila hlavně proto, že ho napsal Scott Westerfeld - autor jedné z mých oblíbených sérií Oškliví (tato série má 4 díly, ale mě druhý díl "Krásní" chybí, měla jsem ho totiž půjčený z knihovny a ještě si ho nestihla koupit). Dál můžeme vidět stříbrnou knížečku Supervědátor od Eoina Colfera (který napsal také Seznam přání, viz. třetí polička). Obě Colferovy knížky vřele doporučuju. Projekt Alfa: V pasti jsem už četla (líbil se mi), Pod vražednou oblohou je slovenská verze prvního dílu trilogie (česky Pod nekonečnou oblohou) a První konec mi darovala kamarádka pod stromeček a už mám taktéž přečteno (líbil se mi - recenze ZDE). Nahoře mám další krásný dáreček, tentokrát od přítele, a jde o novinku Zárezy smrti (česky Čáry života). Poslední nezmíněnou je závěrečný díl postapo trilogie Monument 14: Cesta pustinou. Opět byl ve slevě a opět ho nepřečtu, dokud neseženu předchozí díly.


Poslední pátá polička je opět miš-maš starších dětských knížek nebo těch, co se mi nepodařilo jinde narvat, takže to vezmeme jen tak z rychlíku... :) Nahoře mám nádherný slovenský Snár s pozlacenými stránkami, který jsem vyžebrala u babičky, úplně nalevo je sbírka ruských pohádek ve slovenčině Krása nevídaná (česká verze je Krása nesmírná), uprostřed dětské knížky (například moje Lotta z Rošťácké uličky nebo mamčina Veronika prostě Nika), napravo je komínek dospělejších paperbacků od Isaaca Asimova, nějaké Děsivé dějiny a Vesmírný upír z řady Vyber si vlastní dobrodružství, kterého jsem koupila jako vyřazenou knížku z knihovny, což byla celkem zvláštní náhoda, protože jsem si ji tehdy chtěla sehnat na bazárku. :) Nejbarevněji mi ale z poličky září sbírka knížek z Barbie a Disney Klubu...


...Disney řadu jsem navíc minulý rok doplnila o další svazek Pocahontas. Tuhle animovanou pohádku o krásné Indiánce zamilované do blonďáka Smitha, prostě miluju, takže když jsem před Vánoci v Albertu viděla knížku, hned jsem si ji musela koupit. Nezklamala mě - opět jsem si potěšila svou dětskou dušičku prohlídkou krásných obrázků. Lišák a pes ale stejně navždy vede...

Vedlější knihovničky:


Jak se mi tak knížky rozmnožovaly a rozmnožovaly, musela jsem si v knihovničkách uvolnit místo, proto jsem něco přestěhovala do psacího stolu. Doteď jsem v něm měla jenom učení a nějaké blbinky. Co tam tedy teď najdeme? V horní polici vlevo jsou dvě bedny s minerály, které jsem sbírala, tři německé slovníčky a komínek encyklopedií o přírodě. Vpravo jsou jen nějaké zbytečnosti, například moje fialkové pozdro s brýlemi. V obou zbylých čtvercových poličkách jsou opět knížky o přírodě plus nějaké o hubnutí, které jsou babičky.
Doteď to byla nuda, tak aspoň na poslední (druhé podlouhlé) poličce se najde něco zajímavé: zadní řadu sice tvoří zleva opět slovníky (anglický, ruský), mini encyklopedie a český pravopis a uprostřed je komínek učebnic, ale před slovníky je hromádka tenounkých knížeček, které ukrývají dvojjazyčné povídky světoznámých spisovatelů, například Atrhura Conana Doyla, Marka Twaina, Mary Shelley nebo Washingtona Irvinga. Vycházely na slovensku jako dárek deníku Nový čas, takže jazyk je slovenský plus anglický (vždy jedna strana z originálu a druhá v překladu). Červená naspod je slovenská klasika Ryšavá jalovica, kterou mám hned dvakrát. Bílá hromádka eurosložek napravo jsou zkompletované i rozdělané série časopisů Witch, které si dávám v knihvazectví svázat do pevných vyzeb.


Tato slušná armáda knížek v obýváku je mamčina sbírka. Vlevo dole je několik dílů mamčina oblíbence Robina Cooka (nejnovější přírůstky jsou Nano a Hostitel), nad nimi je několik klasických děl (většina z Levných knih): Šarlatové písmeno, Na větrné hůrce, Petrolejové lampy, Obraz Doriana Graye, Velký Gatsby a Případ nevěrné Kláry. Velkou část spodní řady tvoří série Angelika (slovenské vydání), kterou mamča vážně zbožňuje. Krom toho je i věrným fanouškem Egypta, takže řady jako Řeka bohů od Wilbura Smitha, Setnovo pátrání od Christiana Jacqua nebo knížky od Philippa Vandenberga jsou povinností. Úplně napravo pak má českou verzi Čachtické paní od Joža Nižnánského, Gejšu a hromádku upířin od Jenny Nowak.


V obýváku máme ještě i menší poličku, kde jsou hlavně encyklopedie a knížky do povinné četby. Fotka je z minulého roku, protože se tady za tu dobu vůbec nic nezměnilo. Mezi moje nejoblíbenější patří historický román Ivanhoe od Waltera Scotta, Horalka od Alberta Moravii a Quo Vadis od Henryka Sienkiewicze. Vlevo nahoře máme jedno strašně staré vydání Obrazu Doriana Graye, které je psané tak šílenou češtinou, že se nedá ani číst. Proto jsme si koupili v Levných knihách novější překlad a starší vydání si necháváme jen na ozdobu. :) Nahoře napravo je česká verze Starých řeckých bájí a pověstí, které mám tak moc ráda, že jsem si je koupila i ve slovenčině...

Slovenská mini knihovnička:


Jelikož mám na Slovensku přítele i rodinu (babičku), jezdím tam dooooost často. Nemůžete se tedy divit, že i tam mám vytvořenou provizorní knihovničku, což je asi až příliš hezké označení pro půlku poličky ve skříni s oblečením, ale lepší něco než nic... :D V přední linii zabírá nejvíc místa pěkně ilustrovaná slovenská verze Starých gréckých bájí a povestí a Tisíc a jedna noc, která je totálně úžasná, hedvábná se zlatými stránkami a jsem rádá, že se mi podařilo ji ukořistit s více než poloviční slevou, protože původní cena byla neuvěřitelných 44 Eur...


...Na těchto dvou bichlích leží Striptérka (kterou jsem ještě nečetla, byl to dárek od kamarádky) a skvělý krimi román Krvavá vášeň (doporučuju). Svět podle Berta i My fair Sukuba mám stejná vydání dvakrát - jednou v Čechách a jednou na Slovensku. Byly ve slevě a já neodolala... aspoň je teď nemusím vozit vlakem tam a zpátky pokaždé když dostanu chuť si je přečíst, obě totiž patří mezi moje oblíbené. Vlevo mám několik kabelkových románů, které byly přibalené u slovenských časopisů. Osobně se mi asi nejvíc líbil Svet masiek z prostředí scénáristů televizních seriálů a poslední čtyři od Jany Benkové, kdy dvojičky vždy tvoří jeden ucelený příběh. Chcem takého ako ty + Už sa mi aj snívaš vypráví o vztahu se ženatým chlapem a Nájdem ťa Oliver + Bláznivé pokušenie jsou napínavé krimi o reportérce vyšetřující únosy modelek. Večernica je naopak pořádná blbina o bordelmamě a jejím podnikání.


Zadní řadu pak vlevo tvoří dva bestsellery od talentované spisovatelky Liane Moriarty: Manželovo tajemství a Tři přání (na které jsem už napsala i recenzi). Uprostřed je prvních pět dílů Superdrbny (Gossip Girl). Miluju seriál a miluju i knížky, přestože se seriálu nemůžou ani zdaleka vyrovnat. Nad nimi je Zlodejka kníh od Markusa Zusaka s filmovou obálkou (doporučuju). Kočičí gén je novější vydání Kočičí holky, kterou už doma jednou mám (v češtině). Druhý díl Reštart jsem ještě nečetla, koupila jsem si ho teprve nedávno, vůbec jsem totiž netušila, že má Kočičí holka i druhý díl... zlatá Databáze knih. :D Posledná obeť je poslední (šestý) díl Vampýrské akademie od Richelle Mead. Mám ho i v češtině, ale tohle nové slovenské vydání s černými stránky mi učarovalo a musela jsem ho mít. Sešitky napravo jsou lidové pohádky, které vycházely jako příloha v novinách a sbírka tenkých knížeček slovenských klasiků, mezi kterými je i moje druhá kopie Ryšavej jalovice.


Konečně jsme na konci vyčerpávajícího výčtu všech mých nakřečkovaných knížek. Je to trošku delší článek, než jsem čekala, takže jenom doufám, že mě "blog.cz" pustí přes počet slov. To by mě fakt naštvalo, kdybych musela mazat něco z toho, co tu ze sebe smolím už několik hodin. :D :D :D Napište mi, jak se vám článek líbil, jestli jsem vás neunudila k smrti a určitě přidejte typy na to, co mám v květnu číst. Nepřečtených knížek mám totiž (asi jako každý knihokřeček) v knihovničce pořádnou zásobu... ;)
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama