Shrnutí ČERVENEC (07/2017)

15. srpna 2017 v 15:26 | Deni |  SHRNUTÍ MĚSÍCE

Shrnutí ČERVENEC (07/2017)

Tak už jsme za polovinou prázdnin a já jsem tu s dalším měsíčním shrnutím. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno zveřejnila rozbalovačku, tak už možná znáte velkou část mých přírůstků. Ale dostala jsem i dva nečekané dárečky a doplnila sbírku komiksů o další dva chybějící kousky, takže mám ještě pořád co ukázat. Co jsem si tedy koupila a kolik toho přečetla? Vrhněme se na to...

Koupené knihy: (12)

1) Rytíř temného slunce (Swen Harder)
2) UKK #68: Thanos Nezbytný
3) UKK #76: X-Men: Schizma
4) Poslední výročí (Liane Moriarty)
5) Ve stínu černých ptáků (Cat Winters)
6) Mysterium Tremendum (Sebastian Rainer)
7) Goth Girl and the Fete Worse Than Death (Chris Riddell)
8) Sny a jak jim rozumět (Stase Michaels)
9) Insurgent (Veronica Roth) *objednaná knížka, která mi ještě POŘÁD nepřišla! :/
10) Anglie (Terry Deary)
11) Ohavný Londýn (Terry Deary)
12) Spoločníčka (Jana Benková)
13) Spoločníčka 2: Blafuj ako celebrita (Jana Benková)


Úplně první přírůstkem byl gamebook Rytíř temného slunce, který vydalo nakladatelství Mytago. Jde o knížku, kde si vytváříte příběh sami na základě vlastních rozhodnutí. Na konci každého odstavce máte na výběr a můžete si vybrat cestu, kterou se hlavní hrdina vydá. Jako malá jsem tento typ knížek milovala, takže když jsem viděla reklamu na 640 stránkového macíka, okamžitě jsem objednávala. Další dvě knížky jsou přírůstky do mé rozrůstající se sbírky UKKček. Schizma je jeden z mála svazků o X-Menech, který mi ještě scházel a na Thanose Nezbytného jsem měla spadeno už delší dobu. Po dočtení NHM Strážci galaxie jsem totiž pindala, že chci znát závěr příběhu a někdo mi ve skupině milovníku komiksů poradil, abych se koukla na Thanose, který má být úplným vyústěním. Tak ho konečně mám! :)


Následujících pět knížek je objednávka z Knižního klubu, o které jste se mohli dočíst ve zmiňované rozbalovačce. Jsou tam i fotky ilustrací, takže pokud vás zajímá náhled do obsahu knížek, můžete mrknout. Poslední výročí je novinkou od Liane Moriarty. Od této spisovatelky už mám přečtené dvě knížky (Manželovo tajemství, Tři přání) a obě se mi moc líbily, takže proč si nedoplnit sbírku, že? ;) Ve stínu černých ptáků je duchařina, na kterou jsem slyšela samou chválu. Navíc jsem ji ulovila ve výprodeji, stejně jako Mysterium tremendum, což je dílo muže, který si sám ořezal kůži na zádech, aby do ní obalil svůj jediný román. Stálo to za to? Jsem fakt zvědavá.


Dalším přírůstkem je Goth Girl and the Fete Worse Than Death (česky Ada a hrůzostrašná slavnost). Spisovatele Chrise Riddella možná znáte jako autora série o Otolíně (Otolína a žlutá kočka, Otolína ve škole), u mě jde o první seznámení s autorem. Knížku jsem si koupila hlavně kvůli ceně a grafickému provedení, přesto mě po prolistování ohromně zaujala. Parádní grafika. Nejsem si ale jistá, jestli zvládnu tu angličtinu - přeci jen jde o hraní se slovíčky. Ale vyzkouším.


Pátou knížkou je tenounká příručka Sny a jak jim rozumět. Sny mě vždy fascinovaly, takže když jsem tuhle krasavici zahlídla, bylo mi jasné, že ji musím mít. Je v ní spousta zajímavých vědeckých informací a líbí se mi i grafické zpracování obálky. Jde také o jedinou knížku v balíčku, kterou jsem si objednala za plnou cenu.


Další dvě knížky Ohavný Londýn a Anglie od Terryho Dearyho jsem sehnala na Databázi knih a každá mě stála stovku. Na Děsivých dějinách jsem vyrůstala a celou sérii zbožňovala, takže když jsem přemýšlela o knížkách do fotovýzvy na téma "Anglie", hned mě napadla tahle dvojka.


Posledními červencovými přírůstky jsou tenounké knižní dárečky z časopisu Emma. Už třetí léto po sobě tento časopis kupuju kvůli těmto románům. I v průběhu roku se v Emmě občas najdou přibalené knížky, ale prázdniny vždy patří slovenské spisovatelce Janě Benkové. Mám od ní už několik knížek z této edice a můj názor na každou se podstatně liší. Minulé léto patřilo novinářce Simoně (Nádem ťa Oliver + Bláznivé pokušenie), což mě bavilo. V roce 2015 vyšly dva díly o milence ženatého chlapa (Chcem takého ako ty + Už sa mi aj snívaš), které byly super. Se Slunečnicí a Večernicí to ale šlo hodně z kopce a u čtení jsem doslova trpěla. Bojím se, že když je letošní Spoločníčka + Blafuj ako celebrita ze stejného soudku, tak mě to zklame, ale konečný verdikt vyřknu až po přečtení. ;)

Recenzní výtisky: (3)

1) Slyším tě všude (Connie Willisová)
2) Blackout (Marc Elsberg)
3) Běh života: Lid versus O.J. Simpson (Jeffrey Toobin)

V červenci jsem dostala hned tři recenzáčky, dva v hmotné podobě, jeden pak jako e-knihu. Stihla jsem však přečíst pouze jeden, protože balíčky od Omegy přicestovaly v den, kdy jsem odjela na dovolenou, takže jsem se do nich nemohla pustit. Už se na nich ale pracuje, takže v příštím shrnutí je určitě zmíním. ;) O které recenzní výtisky jsem si tedy poprosila?


Slyším tě všude mi přišlo e-mailem od nakladatelství Metafora, takže jsem se hned mohla vrhnout na čtení. O autorce jsem dodnes neslyšela, přestože už jí v ČR vyšly 4 romány, které mají na Databázi velmi dobré hodnocení. O mém názoru na tuhle vtipnou sci-fi romanťárnu se více rozepíšu v "přečtených", ale už teď vám můžu prozradit, že jsem z knížky totálně nadšená!


Další dva recenzáčky mi poslalo nakladatelství Omega, se kterým moc ráda spolupracuju. Na Blackout jsem se příšerně moc těšila, a to jsem ani netušila, jaký poklad mi dorazí domů. Po otevření obálky na mě vykouklo speciální vydání pro recenzenty v paperbacku, dokonce i s přibaleným dopisem, kde jsou shrnuty základní informace o autorovi, knížce a prodejnost v číslech. Rozhodně se mi průvodní psaní líbí a byla bych jen ráda, kdyby ho dávali ke každému recenzáčku. Palec nahoru! :)


Posledním recenzním výtiskem je o něco buclatější kniha Běh života: Lid versus O.J. Simpson, která detailně popisuje jeden z mediálně nejpropíranějších soudních procesů v Americe. Americká celebrita O.J. Simpson, kvůli kterému šílely davy fanynek po celém světě, byl obviněn z vraždy své manželky. Možná víte, jak jeho soud nakonec dopadl, ale málokdo může tušit, kolik právnického kouzlení je schováno za oponou případu. Právo mě baví, tomuto oboru jsem se pár let věnovala a jsem si jistá, že tuhle knížku musím mít přečtenou.

Vyhrané knihy: (2)

1) Dedička (Gabrielle Bernátová)
2) Kráska a zvíře: Zakletá v knize (Jennifer Donnellyová)


Román Dědička od slovenské spisovatelky Gabrielle Bernátové jsem vyhrála na skvělých stránkách "CH and CH Books". Knížka mi přišla i s autogramem od autorky, takže jsem opravdu nadšená a za výhru moc děkuju. Příběh vypráví o mladé studentce Veře, která si najde nebezpečnou práci - píše články o bossovi podsvětí. Jenže pak se z práskačky stane jeho milenkou a její život nabere nový směr...


Druhou výhrou je knížka ze světa Krásky a Zvířete: Zakletá v knize od Jennifer Donnellyové. Děj nekopíruje pohádkovou předlohu, ale rozvíjí příběh úplně novým směrem. Ocitáme se v momentu, kdy Zvíře ukazuje Belle svoji knihovnu. Bella se začne hrabat v knížkách, jednu otevře a je jí vcucnutá do úplně jiného světa... Zní to suprovně, že? Moc se těším, až se ke Krásce a Zvířeti dostanu a děkuji fb stránkám festivalu Humbook, který zveřejňuje soutěže o takovéto skvělé knížky. Mám obrovskou radost!

Dáreček: (2)

1) VA5: Spútané mágiou (Richelle Mead)
2) Elusion (Claudia Gabel, Cheryl Klam)


Obě tyto krasavice jsem dostala od mého úžasného přítele. :) Spútané mágiou je pátý díl Vampýrské akademie. Zrovna tento díl už doma mám jako český paperback, ale snažím se zkompletovat celou sérii ve slovenčině. Je totiž totálně parádní! Červený hardback se stříbrným písmem a černou ořízkou... To musí chytit za srdíčko každého fanouška tvorby Richelle Mead. Už mám poslední díl plus tento pátý, takže mi ještě 4 svazky chybí. Něco mi ale říká, že příští měsíc přibude ještě jeden nový... ;) Druhým dárečkem je sci-fi Elusion, které mi padlo do oka v Tescu. Vůbec jsem o této knížce neslyšela a to nakladatelství CooBoo stalkuju docela pečlivě. Četla jsem, že jde o první díl a druhý zatím nebyl přeložený, ale i tak jsem na knížku moc zvědavá.

Přečteno v červenci: (6)

1) NHM #19: Valkyrie .....170 stran
2) UKK #12: Zázraky .....224 stran
3) Věk X: Šachovnice bohů (Richelle Mead) .....542 stran
4) Věk X2: Nesmrtelná koruna (Richelle Mead) .....452 stran
5) Divergence (Veronica Roth) .....344 stran
6) Slyším tě všude (Connie Willisová) .....504 stran
Celkem: 6 knížek /2236 stran


Čtecí plány jsem se snažila plnit pečlivě, ale přečetla jsem jen polovinu knížek, které jsem si TBR zvolila. Může to být i tím, že jsem jela na dva týdny prázdninovat na Slovensko, takže jsem čtení trošičku zanedbávala. Vyměnila jsem ho za koupání při vodě a opalování. :D Můžete kouknout na fotku do Narcisčiny knižní fotovýzvy, kde bylo prvním tématem "červencová TBR" a hned uvidíte, které knížky jsem stihla a které budu muset přečíst jindy:


Celkem jsem tedy v červenci přečetla 6 knížek, z toho 2 byly komiksy, 3 jsem zmínila mezi TBR a jedna byla recenzní e-kniha od nakladatelství Metafora. Ale začneme hezky od začátku...
Už se stalo téměř zvykem, že v každém měsíci přečtu nějaký komiks ze řady Nejmocnější hrdinové Marvelu či Ultimátní komiksový komplet. Tentokrát se dostalo na obě série, protože jsem se nejdřív vrhla na novinku Valkyrie, která vyšla v rámci NHM a pak na malovanou legendu Zázraky, jenž vyšel už dříve v UKK. Oba svazky se mi moc líbily a oba bych ohodnotila pěti hvězdami. Každý, kdo trošku sleduje svět Marvelu, tak ví o Zázracích a je mu jasné, že tomuto příběhu nejde dát nižší hodnocení než je 100%. Valkyrie už na plnou stovku není, ale taky dokáže zaujmout. I když si myslím, že pobaví více ženské čtenářky. Už jsem na ni zveřejnila recenzi, kde se dočtete víc.
Tři knížky, které jsem si v TBR určila za čtení pro měsíc červenec jsou dva díly série VěkX od Richelle Mead a první díl Divergence od Veronicy Roth. Šachovnice bohů mě trošku zklamala - od Richelle jsem čekala něco víc. Pokračování Nesmrtelná koruna mi ale dalo přesně to, co jsem chtěla. Skvělá knížka! Rozhodně doporučuju vydržet a prokousat se poněkud nudnějším prvním dílem. Stojí to za to. Více se dočtete v recenzi.
Divrgence je už téměř klasika. Legenda. Něco, co stojí za to číst. A já musím souhlasit. I mě se tato trilogie nakonec nevyhnula a i mě se první díl moc líbil. Jaká bude Rezistence a Alience, to se dozvím příští měsíc. A po dočtení zveřejním recenzi na celou sérii.
Poslední přečtenou knížkou byl recenzáček Slyším tě všude, který mi nakladatelství Metafora poslalo na e-mail. Nevěděla jsem, co mám od této originální sci-fi čekat a o to víc jsem byla překvapená. A nadšená! Doporučuju se po této novince od skvělé spisovatelky Connie Willis podívat. Rozhodně stojí za to! Více si přečtete TADY.


ČERVENEC ve zkratce: Nejlepší koupenou knížkou je úžasně graficky zpracovaná dětská knížka Goth Girl and the Fete Worse Than Death. Kvalita viditelně převyšuje cenu, za kterou jsem tenhle diamant ulovila. Grafici věnovali pozornost jak ilustracím, tak i samotným stránkám a jsem neskutečně ráda, že mi teď září na poličce, protože se na ni dívá parádně. ;)


Nejúžasnější přečtenou knížkou měsíce je Slyším tě všude. Tahle sci-fi mě vážně dostala. Je originální, vtipná, akční a neskutečně čtivá. Nemohla jsem se od jejích stránek odlepit a právě proto dostala pět hvězdiček, které si stoprocentně zaslouží.

Plány na SRPEN: Chtěla bych se vrhnout na další díly série Divergence. První ale musím přečíst dva recenzáčky od Omegy: Blackout a Běh života. (Jelikož píšu tohle shrnutí v polovině srpna, tak vám můžu prozradit, že jednu z nich už mám přečtenou a druhou právě čtu.) Ve volné chvilce plánuju přečíst dvojdílný letní román Spoločníčka od Jany Benkové a taky nějaké komiksy od Marvelu...

Uvidíme, co všechno stihnu přečíst, srpen totiž strávím skoro celý v práci... A co vy? Jak hodně jste četli v červenci a co plánujete na druhý prázdninový měsíc? Máte v létě čas na knížky nebo jenom aktivně odpočíváte?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama