Shrnutí BŘEZEN (03/2018)

8. června 2018 v 7:12 | Deni |  SHRNUTÍ MĚSÍCE

Shrnutí BŘEZEN (03/2018)

Tohle už je vážně rekord! Nejopožděnější měsíční shrnutí v historii Knižního Mixéru - máme červen a já teprve spisuju shrnutí za březen. Tragédie! :D Můžu se vymluvit na školu, zkoušky a hodně práce, ale výsledkem je, že bych se měla trošku stydět a hodně máknout... Ještě mi zbývá dopsatpár shrnutí, tak honem honem mrkněme na to, co jsem si v březnu koupila nového, ať můžu pracovat na "dubnu"... ;)

Koupené knihy: (11)

1) NHM #27: Scarlet Witch
2) NHM #29: Blade
3) NHM #40: Silver Surfer
4) DCKK #31: Superman: Brainiac
5) Rocket: Chlupatý a nebezpečný
6) Gemina (Amie Kaufman, Jay Kristoff)
7) Replika (Lauren Oliverová)
8) Causa Mortis (Marek Hladký, Jitka Hladká)
9) Ztracená brána (Arnošt Vašíček)
10) Žena v černém - Anděl smrti (Martyn Waites)
11) Šedík a Bubi (Milan Starý)


Co se týče komiksů, měla jsem v březnu šťastný měsíc. Podařilo se mi ulovit hned tři NHMka za dobrou cenu, takže se moje sbírka rozrostla o chybějící Scarlet Witch, Bladea a nového Silver Sulfera. Krom toho jsem vzala na milost i DCKK a mého nepříliš oblíbeného hrdinu Supermana. Přestože ho zrovna nemusím, příběh Brainiac mě na první pohled zaujal, tak snad to nebude úplná blbost... :D


Nakonec ještě jeden kousek mimo komiksové komplety, a to čerstvá novinka Rocket: Chlupatý a nebezpečný. Narozdíl od Supermana, Rocketa můžu a ani z nedávno vydaných Strážců galaxie jsem nebyla nijak extra zklamaná, takže jasná koupě...


Co se týče klasických knížek, taky mi přibylo pár zajímavých kousků. Stejně jako většina z těch, kdo přečetli Illuminae, i já jsem se nemohla dočkat druhého dílu. Bylo jen otázkou času, kdy se Gemina objeví v mé knihovničce. Jen škoda, že jsem si doteď nenašla dostatek času, abych si ji mohla přečíst, moc se na ni těším. Stejně tak jsem natěšená i na novou YA knížku Replika, kterou jste už určitě taky viděli. Stejně jako Gemina, i Replika je zvláštní svojí formou - zatímco u Geminy jsou texty tvořené úryvky, přepisy rozhovorů a podobnými "blbinkami", Replika obsahuje dva příběhy (každý z jedné strany knihy), které se uprostřed setkávají...


A protože se v březnu konal v Ostravě knižní veletrh a mně se podařilo na něj vyhrát lístky (moc moc moc děkuji "Světu mezi řádky"), jely jsme se s mamkou do Ostravy podívat a nakoupily si pár dalších kousků do knihovničky. Kromě zmíněné Repliky nás u stánku nakladatelství Epocha zaujala Causa Mortis a neodolaly jsme ani Ztracené bráně od skvělého Arnošta Vašíčka, který na veletrhu také přednášel. Pokud vás zajímá, co za knížky si vyhlídla moje mamča, můžete mrknout do reportu z akce.No a abych nezapomněla... z Knižního klubu jsem si objednala ještě druhý díl Ženy v černém: Anděl smrti. Byla za dobrou cenu a já byla po shlédnutí filmu na knižní předlohu hodně zvědavá... :)


Posledním koupeným březnovým přírůstkem je pak dětská knížka Šedík a Bubi, která mi padla do oka, když jsem byla s mamkou na nákup v Globusu. Vytvořilo ji české duo autorů a jde o dílko vhodné i pro začínající čtenáře - používá zvláštní font písma a míchá různé typy slohu. Já ji ale chtěla proto, že vypráví o opuštěném kocourkovi. Já a knížky o kočkách, no... Nikdy neodolám... :D Tahle je navíc moc pěkně ilustrovaná a v knihovničce mi prostě nemohla chybět!


Recenzní výtisky: (5)

1) Michael Jackson: Zpátky v čase (Daryl Easlea, Ndugu Chancler)
2) Kompletní historie Black Sabbath - Kde číhá zlo (Joel McIver)
3) Neplakej (Mary Kubica)
4) Knihkupkyně (Cynthia Swanson)
5) První život (Gena Showalter)

Březen mi přinesl taky pěknou hromádku recenzních výtisků - snažím se je trošku omezovat, protože ještě spoustu recenzáčků nemám přečtených, ale ono se to prostě nedá! Obzvlášť, když nakladatelství Omega v poslední době vydává tak skvělé knížky! Obrovskou radost mám ze dvou hudebních velkoformátových knih, zaměřených na Michaela Jacksona a metalovou kapelu Black Sabbath.


Knížky jsou opět po vizuální stránce dokonalé, jen mě trošku prudí, že jsou o pár milimetrů menší, než Bon Jovi a Rolling Stones - naštěstí je to vážně jen kousíček, takže to nebije do očí, i tak bych však upřednostnila stejný rozměr, ať k sobě všechny stoprocentně pasujou...


Stejně tak i další tři recenzáčky jsou od Omegy - neodolala jsem psycho thrilleru Neplakej od (pro mě doteď neznámé) spisovatelky Mary Kubica, snové Knihkupkyni a prvnímu dílu New Adult fantasy od Geny Showalter První život. O Neplakej se zmíním o pár odstavečků níže a i na ostatní knížky již můžete najít na Mixéru zpracované recenze... ;) Můžu prozradit, že tohle byla hodně silná trojka.


Přečteno v březnu: (5)

1) Anna a Šarlota (Mária Blšáková) .....256 stran
2) Pět (Ursula Poznanski) .....320 stran
3) Neplakej (Mary Kubica) .....336 stran
4) Pozývam ťa na večeru (Jana Benková) .....118 stran
5) Prekliata (Ružena Scherhauferová) .....250 stran
Celkem: 5 knížek /1280 stran


V březnu jsem se snažila věnovat hlavně recenzáčkům, které se mi pomalu, ale jistě doma hromadí. Annu a Šarlotu mi v únoru poslala ke zrecenzování sama autorka Mária Blšáková. Šlo o velmi dobře a realisticky napsaný příběh handicapované dívky, která nevěří v lásku na první pohled, přesto se svému vyvolenému nakonec nevyhne... Knížka zaujme spíš ženské čtenářky, než mužské, za pozornost ale stojí - obzvlášť pokud máte plné zuby prvoplánových romanťáren s dokonalými hlavními hrdiny - ty tady nenajdete... Recenze ZDE.


Pak jsem dostala chuť na nějaké ty mrtvoly a louže krve, sáhla jsem proto po (nerecenzním) detektivním thrilleru Pět, který se mi válel v knihovničce už dost dlouhou dobu. Zaujal mě hlavně originálním skloubením detektivky s tématem geocachingu. Kousky těla schované v "keškách"? Hon za souřadnicemi? No kdo by si tohle nechtěl přečíst? Přesto mě finální podoba dílka úpně nepřesvědčila o své nepřekonatelnosti. Více v recenzi ZDE.


Protože pořád nebyla ukojená moje chuť po pořádném thrilleru, ze kterého by mě mrazilo, pustila jsem se do již zmíněné novinky Neplakej a tentokrát jsem zklamaná rozhodně nebyla. Autorce se skvěle dařilo budovat napětí a já četla až dlouho do noci, abych se dozvěděla, jak to celé dopadne... Doporučuji! Recenze TADY.


Pak jsem opět dostala chuť na něco lehčího - tenounké paperbacky od slovenské autorky Jany Benkové jsou pro to jako stvořené. A přestože si mě s posledním příběhem z edice Emma love - (Spoločníčka + Blafuj ako celebrita) zrovna nezískala, s novinkou Pozývam ťa na večeru si reputaci opět spravila. Tohle byla Jana Benková, jak ji zbožňujeme - vtipná, svěží a originální... O této skvělé oddechovce více ZDE.


Měsíc březen jsem zakončila ne úplně šťastnou volbou - recenzáčkem, který jsem si vybrala ze seznamu knížek projektu Podporujme slovenských autorov. Prekliata mě na první pohled zaujala svou úžasnou temnou obálkou a zajímavou anotací. Bohužel jsem od příběhu čekala něco jiného. Místo mrazivého hororu z opuštěné vily šlo spíše o společenské drama s kapkou psycho thrilleru (ale vážně jen malou kapičkou). Přesto jsem si jistá, že si PRekliata své fanoušky najde, jen asi nejsem zrovna cílová skupina - vytrvale se vyhýbám knížkám, kde se příliš důkladně probírají vztahy mezi hlavními hrdiny... Recenze TU.


BŘEZEN ve zkratce: nejlepší koupená je dětská knížka "Šedík a Bubi". Zbožňuju kočky a vždy se potěším, když objevím parádní knížku, o které jse mdo té doby absolutně netušila... Líbí se mi ilustrace, schvaluji snahu autorů o usnadnění čtení začínajícím čtenářům a mám VÁŽNĚ ráda kočky! :D

Nejlepší přečtenou knížku měsíce je "Neplakej" od Mary Kubica. Klidně bych si ji přečetla znovu a vůbec by mi nevadilo nad ní opět sedět až dlouho do noci...

Březnové zklamání je pro mě bohužel stejně jasné - musím jím označit Prekliatou. Podle anotace a obálky jsem čekala něco trošku jiného, než co se mi ve finále dostalo.

Nejlepší knižní postavou byl rozhodně umývač nádobí Alex z "Neplakej". Kluka s tak dobrým srdíčkem aby člověk pohledal, obzvlášť v dnešní literatuře, která uctívá spíš bad boye... Nejhorší postavu asi nedokážu vybrat, protože mě jich prudila spousta. Jak oba manželé z Prekliatej, tak Šarlotina mamča Anna, dokonce i samotná vyšetřovatelka Beatrice Kasparyová z "Pět" měla své mouchy...


Plány na DUBEN: Vidíte na fotce... Asi už je jasné, že jsem je nesplnila ani z poloviny... :D :D :D Klasika...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama