Rozbalovačka č.7 (Knihy pre každého + komiks z Anglie)

29. července 2018 v 4:07 | Deni |  ROZBALOVAČKA

Tak jsem ani já neodolala úžasným výprodejovým cenám na portálu "Knihy pre každého". Prohlížet si jejich eshop mi pokaždé pěkně provětrá peněženku, jejich slevám se totiž opravdu nedá odolat. A potřebuju přece nějakou vhodnou četbu na léto, že jo?


Tentokrát jsem si ale dala limit 10€, abych za objednávku neutratila celou výplatu. Navíc i za takovou malou sumu se dá dobře nakoupit - v normálním knihkupectví bych možná pořídila jen jednu knížku, tady se mi ale podařilo ukořistit za stejnou cenu hned čtyři. Rozhodně si nemůžu stěžovat,...


A už vidíme vnitřek balíčku, i když obsah zatím zůstává tajemný. Krabice skrývala knížky obalené do bublinkové fólie - nepříliš bezpečné zabalení pro cestu Slovenskou poštou, ale naštěstí přežil bez úhony. Po rozbalení fólie na nás vykouknou první dvě knížky, obě v zářivých barvách...


Kromě knížek a účtenky byla v balíčku i záložka se sovičkami (z nové letní edice), první si tedy ukažme tu. Celkem klasika, nijak extra výjimečná, ale určitě dobře poslouží. Záložek přece není nikdy dost. ;)


Ale teď už knížky! Jak už jsem říkala, objednala jsem si čtyři. Jedno sci-fi, jedno dětské fantasy a dva kabelkové romány. Pro mě nejlepší kousek je ta zářivě růžová knížka s nahou barbínou. Čeští čtenáři obálku nejspíš nepoznají, slovenská verze je totiž od té naší hodně odlišná...


První dva kousky z balíčku: Posledná divočina mě zaujala hlavně obálkou a tím, že je to příběh (pohádka) o záchraně zvířátek. Trošku mě deprimuje, že není přeložený zbytek série, ale i tak to za těch pár centů zkusím. A pak samozřejmě zmiňovaná dystopická pecka Krásni od Scotta Westerfelda. Jde o druhý díl série "Oškliví".


Já měla před lety celou sérii půjčenou z knihovny a tolik se mi líbila, že jsem si ji zatoužila pořídit i domů. Třetí a čtvrtý díl jsem si objednala klasicky z obchodu za plnou cenu, první díl byl za pár korun v antikvariátu, ale druhý díl mi dodnes chyběl. Když jsem ho viděla v "Knihách pre každého" za necelé 3€, neodolala jsem. Neodradil mě ani jiný rozměr a typ vazby, což mi většinou dost vadí. Je pravda, že tady je ten rozdíl extrémně viditelný - slovenská verze je menší hardback v zářivých barvách a vedle zbytku série vypadá vyčnívá jako bolavý palec. I tak jsem si ho koupit musela.


Většinou mám radši hardbacky, ale tady se mi více líbí motiv na českých obálkách a taky lépe sedí k příběhu. Ta r;užová trošku připomíná holčičí slaďáky o hlavní hrdince, která si nejvíce ze všeho přeje zhubnout... Každopádně si stále plánuju sehnat i české vydání Krásných - jsem prostě knihokřeček a tato série je až moc velká srdcovka na to, abych se spokojila s neladící sérií. Taky je dost dobře možné (spíš pravděpodobné), že někdy v budoucnu koupím i slovenské Škaredé, ať mají Krásni kamarádku. Škoda, že Slovart nedovydal zbylé dva díly. Připadá mi dost blbé vydat jen první dva a na závěrečné rozuzlení se vykašlat. Naštěstí v češtině vyšly všechny díly.


Další dvě nové knížky jsou tak trošku brak - slovenské rádoby Harlekýnky od nakladatelství EvitaPress. Já nepatřím mezi skalní fanoušky Evitovek, ale ani se nijak výrazně nestavím proti nim. Pár výtvorů tohoto nakladatelství jsem už četla a byly mezi nimi jak hrozné patlaniny, tak skvělé čtivé knížky. Tyto dvě mě zaujaly nízkou cenou a exotikou. Mango, láska, karí má obsahovat i pár indických receptů, na které jsem dost zvědavá a Stretneme sa na svadbe by nás mělo zavést do Indie. (Jinak obě knížky jste mohli vidět i v češtině, vydalo je u nás nakladatelství Motto.) Ráda si ze zvědavosti přečtu o jiných kulturách a zrovna Indie se podle mě ke slunečnému, parnému létu parádně hodí... :)


Tak takhle vypadá pohromadě celý obsah balíčku. Čtyři kousky za 10€. Poslední divočinu v blízké době číst neplánuju, stejně tak Krásné (u nich mi šlo hlavně o doplnění chybějícího dílu série). Ale nějakou Evitovku si se sebou možná vezmu na dovolenou. Myslím, že se bude tématicky hodit - přeci jen taky odlítám do teplých krajin... ;)

Anotace:

Posledná divočina (Piers Torday) 1.díl
Dvanásťročný Kester Jaynes žije vo svete, v ktorom vyhynuli všetky zvieratá. Niekedy sa mu zdá, že mŕtvy je už aj on. Keď v akadémii pre problémové deti narazí na kŕdeľ hovoriacich holubov a na rozkazovačného švába, pomyslí si, že sa naozaj zbláznil. Zvieratá mu však čosi prezradia... Holuby ho odnesú do divočiny s poslednými živočíchmi, ktoré prežili. Jeho pomoc totiž potrebuje múdry jeleň. Spoločne sa vydajú na dlhú cestu, na ktorej ich sprevádza nadšené vĺča, rozmaznaná výstavná mačka, tancujúci myšiak a odhodlané dievča Polly.

Krásni (Scott Westerfeld) 2.díl
Tally je konečne krásna. Jej výzor je dokonalý, jej oblečenie je úžasné, jej frajer je totálne sexi a ona je najpopulárnejšia, nová krásna. Má všetko po čom túžila. Ale za všetkou zábavou - nekončiacimi večierkami, high-tech luxusom a úplnou slobodou - je ťaživý pocit, že niečo nie je v poriadku. Niečo dôležité. A potom dostane Tally správu zo svojej škaredej minulosti. Musí sa rozhodnúť či chce zabudnúť, alebo bude bojovať za svoj život, pretože autority nemajú v úmysle nechať na žive nikoho, kto vie o Dyme a starých škaredých.

Mango, láska, karí (Valijah Klásová)
Rozmanité chute Indie, okorenené štipkou lásky! Čo vás čaká, keď sa aj napriek pochybnostiam vášho okolia rozhodnete, že si otvoríte obchod s indickými koreninami a preniknete do tajov tejto orientálnej kuchyne? A čo ak vám to celé ešte okorení láska? Mladá manažérka Wali túži otvoriť si obchod s indickými koreninami. Na ceste za vysnívaným cieľom musí prekonať počiatočnú nedôveru, ktorú má k indickej kuchyni, ochutnať jedlá, ktoré dovtedy nepoznala, a neplánovane sa zamilovať do príťažlivého Pakistanca Šahída. Príbeh dopĺňa množstvo chutných receptov, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie. Autorka predstavuje známejšie, ale aj pre našinca úplne neznáme jedlá mnohých exotických chutí, presýtené vôňou garam masály a kráľa korenia kardamómu.

Stretneme sa na svadbe (Natalie Liu)
Skutočný príbeh Slovenky, ktorá povedala ÁNO mužovi z Indie. Evitovka, vďaka ktorej preniknete do mentality mužov, čo stále voňajú exotikou. Knižka, v ktorej svet nie je čierno-biely - ale farebný a korenistý, knižka, v ktorej kráča osudová láska ruka v ruke s obrovskou obeťou. Knižka, v ktorej nazriete do života obyčajných indických rodín, do vzťahov medzi manželmi... Je svedectvom lásky plnej rozdielov, vrcholov a pádov


Ale pořád ještě nejsme u konce rozbalovačky. Mám tu totiž ještě jeden balíček, který mi přicestoval z Anglie. Jde o moji úplně první objednávku z Book Depository. Dodnes jsem si nikdy z žádného zahraničního webu neobjednávala, bojím se toho jako čert kříže a mým největším úspěchem je, že jsem si zvládla na AliExpressu koupit nové boty. Ale objednávat knížku na portálu, kde je všechno v angličtině? Eh... No ale nakonec jsem svoji bezdůvodnou averzi překonala. :D


Tady vás nebudu dlouho natahovat s rozbalováním (ani by nebylo jak, jen jsem zatáhla za stužku a balíček se otevřel), rovnou vám ukážu komiks, který mě natolik lákal, až jsem sebrala odvahu si ho objednat. Jde o Ghost Ridera od Daniela Waye. Kromě něj byla v balíčku přibalená i záložka s motivem "The Famous Five" od Enid Blytonové. Na dobrodružstvích "Správné pětky" jsem vyrůstala, takže mi tahle drobnost udělala radost. :) Ale zpátky ke Ghost Riderovi...


Díky mé ročníkové práci, kterou jsem věnovala spravedlivým komiksovým superhrdinům jsem se zároveň dostala i k přečtení několika svazků Nejmocnějších hrdinů Marvelu. Jedním z nich byl i Ghost Rider a musím přiznat, že mě opravdu zaujal. Knížka obsahovala 7 čísel šesté série a hlavně začátek příběhu mě ohromně bavil. Připomínal mi trochu seriál Supernatural (Lovci duchů) - boj proti Luciferovi, Johnny Blaze utíkající z pekla, démon přicházející na náš svět,... Více se o ději rozepisuju v recenzi, takže když vás to zaujme, koukněte se tam. ;)


Každopádně jsem po přečtení 7 dílů pořád neměla dost a chtěla si přečíst i pokračování. Proto jsem si objednala z BookDepa svazek Ghost Rider by Daniel Way: The Complete Collection. kde by se mělo kromě prvních sedmi dílu nacházet ještě dalších 12, tedy sešity 1-19. Stál nějakých 25€, což za polovinu série není tak hrozná suma.Nejvíc mě lákají sešity 8-11, které vypráví legendu o Ospalé díře a Ghost Rider tam potká legendárního Jack O´Lanterna. To jsem prostě musela mít! Doufám, že si brzy najdu čas a chuť na čtení v angličtině, protože to vypadá jako parádní jízda! Těším se na to. :)


Překvapila mě ale tloušťka knížky - české NHMko se 7 sešity je stejně široké jako 19ti sešitový svazek v angličtině. To asi vypovídá o kvalitě a tloušťce papíru. Taky jsem si při listování všimla, že je rozdílné rozložení stránek. Když jsem si zkoušela prohlídnout pár stránek, které jsem již četla v češtině, vyznívají úplně jinak, čtenář má z nich úplně jiný pocit. Myslím, že tohle je zrovna věc, která dost mate a vydavatelé by se měli striktně držet rozložení originálu.

Anotace:

NHM #38: Ghost Rider
Johny Blaze uzavřel smlouvu s ďáblem...a prohrál! Teď křižuje zemi jako Ghost Rider, velkolepý rychlý přízrak! Ghost Rider si prokopal cestu na výsluní v roce 1972 a rozpálil celý komiksový svět! Seznamte se s původem vynikajícího kaskadéra Johnnyho Blaze, zatímco vám Dům nápadů představí zbrusu nový typ superhrdiny. Pak se přidáte k Johnnymu na cestě skrz temnou stranu marvelovského vesmíru, když jeho planoucí zuřivost přetrhne řetězy Začarovaného kruhu, aby znovu vyjel!

Ghost Rider By Daniel Way: The Complete Collection
Once upon a time, Johnny Blaze made a deal with the Devil - and to no one's surprise but his own, he got shafted. Now trapped in hell, with the Spirit of Vengeance bonded to his immortal soul and weighing him down, Johnny may have finally found a way out. But at what cost? From the depths of Hell to the glittering spires of Heaven, the Ghost Rider rides again, blazing new trails and dispensing fiery vengeance in his wake. Collecting: Ghost Rider 1-19


Tak a tím jsme se dostali na úplný konec dnešní rozbalovačky. Nešlo o moc známé kousky, přesto doufám, že jsem někoho nalákala a když ne, tak snad příště. Jinak, pokud máte rádi Hunger Games, tak koukněte na "Knihy pre každého". Slovenské vydání kompletních Hunger Games tam zlevnili na neuvěřitelnou cenu. Možná si ještě ten limit 10€ promyslím.... :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 alpos alpos | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 14:30 | Reagovat

ty jsi tedy knihomol, ale díky za recenze a pěkné počtení..

2 Deni (majitelka blogu) Deni (majitelka blogu) | 13. srpna 2018 v 20:51 | Reagovat

[1]: Děkuju... jednu knížku už přečtenou mám a i na zbylé čtyři se taky někdy čas najde... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama