Moje knihovna 3: Bookshelf Tour 2018 (část 1)

28. prosince 2018 v 7:49 | Deni |  MOJE KNIHOVNA

Už je to rok a půl, co jsem se odstěhovala od mamči do svého - ze Severní Moravy rovnou na Slovensko. Studuju v Trnave filozofii, tak jsem si tu rovnou pronajala malý byteček. Je to přímo dokonalý brloh pro knihomola, protože sluníčko sem svítí tak maximálně tři hodiny denně a nemám tu televizi, což jsou ideální podmínky ke čtení. Knihovničku a poličky jsem si kupovala nové, takže od minulé bookshelf tour nastaly dost viditelné změny.

(Na fotce můžete vidět, jak mi babička s maminkou pomáhají sestavit knihovničku... :))


Polovinu knížek jsem si z mého původního domova navozila sem, ale dost kousků mi i přibylo, takže určitě bude o čem psát. Je mi líto, že jsem se k sepsání tohoto článku nedokopala dřív, ale co už naděláme. V poslední době nestíhám vůbec nic. :D Ale dost už bylo povídání, pojďme mrknout na tu moji knihomolskou sbírku...

(Na knížky, které už mám zrecenzované hodím i odkazy, takže pokud vás některá zaujme, můžete si o ní přečíst více po kliknutí na její název.)


Moji hlavní knihovničkou je tato kostka. Strašně se mi líbí její tvar a v budoucnu si plánuju nakoupit více takových knihovniček a ideálně s nimi zastavět celou jednu stěnu. Zbožňuju ji. :) Jedinou nevýhodou je to, že samotné poličky jsou dost nízké a spousta větších knih mi do nich nevleze (například Illuminae a Gemina, které bych sem žánrově ráda zařadila). Navíc už bych nutně potřebovala další knihovničku, protože tuto jsem celkem rychle zaplnila. Momentálně v ní bydlí 121 knížek, diář a dvě DVDčka. Teď pojďme kouknout na jednotlivé poličky...


Ráda čtu fantasy, takže knížek tohoto žánru najdeme v hlavní knihovničce opravdu dost, obzvlášť knížek o upírech, přestože zrovna oni nejsou mojí nejoblíbenější fantasy příšerkou (mnohem radši mám třeba démony nebo víly, ale knížek o nich moc nemám). V první poličce nahoře mám každopádně sbírku knížek mé nejoblíbenější autorky Richelle Mead, počínaje českým vydáním Vampýrské akademie. Chybí mi první díl v paperbacku, v jiné poličce ale uvidíte první díl s filmovou obálkou, sem mi velikostně neseděl.


Mezeru nalevo jsem zatím (než seženu paperback prvního dílu) zaplnila Démonem stínů od české autorky Lenky Dostálové (ještě jsem nečetla) a úžasnými dětskými gotickými pohádkami od Chrise Riddela: Otolína a žlutá kočka a Goth Girl and the Fete Worse Than Dead (česky je to Ada a hrůzostrašná slavnost). Otolínu mám i ve španělštině, ale ještě jsem si ji sem nepřivezla od mamky.


Poličku mi hlídají dvě Funko Rock Candy figurky - Buffy přemožitelka upírů a Mantis ze Strážců galaxie (ta tu je jen dočasně, než si pořídím Buffyinu kámošku Willow, potom se Mantis přestěhuje na tématicky vhodnější místo). :D


Na vedlejší poličce pokračuje má sbírka Richelle Mead, a to spin-off série k Vampýrské akademii - Pokrevní pouta. Mám jen první, druhý, třetí a šestý díl, takže dokud zbývající dva neseženu, do čtení se nepustím. Nerada se pouštím do sérií, které nemám doma kompletní a vím, že se některé díly špatně shánějí. Tak je tomu například u série Deníky sukuby od Jill Myles, kterou mám hned vedle Pokrevních pout. Vyšly u nás jen tři díly ze 4, takže si poslední díl můžu sehnat maximálně v angličtině. Štve mě to, protože jsem jeden díl přečetla a vážně mě to bavilo.


Prázdné místo jsem vyplnila dvěmi díly mangy Death Note, kterou zbožňuju. Ještě jsem nečetla všechny díly, ale anime seriál jsem viděla celý (dokonce víckrát). Na anime se mnou koukala i mamka, taky se jí líbil a dokonce mi k narozeninám koupila figurku šinigamiho Ryúka. No není úžasná? :) Ale abych nezapomněla na poslední knížku na poličce...


je to Mars a Venuše od slavného spisovatele Johna Graye. Je tu zabydlená jen dočasně, při nejbližším uspořádávání knihovny ji přestěhuju jinam. Dala jsem ji sem jen proto, že mi sem vlezla a jinde jsem nenašla vhodnější místo. Přečtenou mám jen polovinu, protože jsem se jí nějak nemohla prokousat. Je to sice dost zajímavé čtení, ale já v tu chvíli, kdy jsem ji dostala k recenzi prostě neměla chuť číst v vztazích.


A jsme u jedné z mých nejmilovanějších sérií vůbec - Sukuba od Richelle Mead. Vím, že většina čtenářů má od autorky radši Vampýrskou akademii, ale já ne. Pro mě je top Sukuba. Všechny díly jsem četla už minimálně třikrát a plánuju je číst ještě mnohokrát. První díl jsem si pořídila i v angličtině (Succubus Blues) a ráda bych měla jednou celou sérii anglických paperbacků (jsou prostě krásné). Vedle mám pak jednu knížku od českého autora a booktubera Ondry z Knižního Špajzu - Urban Games. Ještě jsem nečetla, ale těším se na ni. Taky bych ji v blízké budoucnosti chtěla přestěhovat k fantasy dystopiím, kam patří. A poslední je Neslyšno, opět od Richelle Mead. Vím, že spousta lidí byla zklamaná, ale já ne. Jen bych byla radši za víc stránek, ale z příběhu jsem byla nadšená. Poličku mi zdobí krabička s náramkem od kamarádky.


Další tři knížky od Richelle Mead - první dva díly zatím nedopsané série Věk X a první díl Třpytného dvoru, který jsem ještě nečetla. Štve mě, že na úkor Třpytného dvoru nechcou autorce dovydávat Věk X, protože jsem si tu sérii zamilovala. No uznejte, co je lepší? Kopie Selekce nebo epické fantasy inspirované severskou mytologií a totalitními režimy?


Jinak Třpytný dvůr mám i v katalánštině, ale jelikož se mi sem na výšku nevlezl, musela jsem ho ubytovat jinde (ještě se o něm znovu zmíním později).

Do volného prostoru jsem dala tři knížky o vílách, každou z jiné série. Shannarovy elfeíny jsou druhým dílem ze série, kterou můžete znát i jako seriál. Pak tu mám dva první díly ze sérií od slavné Sarah J. Maas.


Skleněný trůn mám v češtině a ještě jsem ho nečetla, Na dvore z tŕňov a ruží mám slovensky a tenhle už jsem četla. Nebyla jsem nejnadšenější, ale ani nijak extra zklamaná. Jinak, slovenské vydání se mi líbí mnohem více než české - jak překladem, tak obálkou (jiný styl ornamentů)...


Posouváme se o patro níž a mám tu zase další Richelle Mead a znovu Vampýrskou akademii. Tady mám ten první díl v harbacku s filmovou obálkou, plus druhý, pátý a šestý díl v nádherném slovenském vydání. Když jsem ty červeno-černé krásky uviděla poprvé v obchodě, okamžitě jsem se do nich zamilovala a bylo mi jasné, že je musím mít. Ještě mi 3 díly z tohoto luxusního vydání chybí, ale určitě se i k nim dřív nebo později dostanu. V této poličce mám taky první 3 díly v podobě grafických novel (v angličtině), víc jich bohužel nevyšlo. Všechny tři jsem četla a je to skvělé zpracování, o dost lepší než film.


Do poličky se Stmíváním se mi nevešla, proto je tady - grafická novela Súmrak, diel 1. Mám jen první část, i když u nás vyšly dvě a mám ji ve slovenčině. Byla to náhodná koupě, když jsme před lety s kámoškou zabrousili v Trenčíně do knihkupectví, kde měli šílené výprodeje. Nemohla jsem to tam nechat.

Zbytek místa v poličce jsem vycpala třemi Disneyovkami. Jako malá jsem je zbožňovala a mamka mi odebírala Mickeyho klubík, takže mám podobných dětských knížek doma na Moravě hromadu. Ale ani jako stará koza jsem neodolala a dokoupila si pár chybějících pohádek v novém kabátku - Lady a Tramp, Na vlásku a Rebelka. Jedny z mých úplně nejoblíbenějších pohádek. Ještě bych ráda Vall-Eho a Bolta. Úplně nahoře pak mám narvaný kočičí diář.


Hned vedle mám zmíněné Stmívání od Stephenie Meyerové a jak vidíte, na grafickou novelu tu vážně nezbylo místo. Mrzí mě, že mám první vydání, protože to novější černo-stříbrné je mnohem pěknější a víc by mi ladilo ke zbytku poličky. Jenže já si Stmívání koupila tehdy, kdy poprvé vyšlo, ještě jsem ani neviděla film (naštěstí, jinak bych si knížky ani nekoupila). A můj názor na Stmívání? Knížky podle mě ujdou. Minimálně ten poslední díl mě strašně bavil a pamatuju si, že jsem ho četla celý den bez přestávky, dokud jsem ho nedočetla. Filmy jsou otřesné.

Krom kompletní série tu mám i novelku Krátký druhý život Bree Tannerové (ta se mi taky moc líbila) a Oficiální ilustrovaný průvodce (který jsem jen zběžně prolistovala).


Pokračujeme dál a dostáváme se k mé sbírce Upířích deníků. Vypadá tak trochu nesourodě, co? :D Je to proto, že mám mix hned několika typů vydání - matné české původní vydání, lesklé české slevněné kopie a ještě dva díly ve slovenčině. Jo a ještě první díl Stefanových deníků. V modré krabičce je pak schovaný Damonův seriálový prsten s lapizem lazuli.


A teď můj názor: první čtyři díly byly super, ty jsem četla dokonce víckrát. Jenže potom nastal jeden zlom v ději, přes který jsem se jaksi nemohla přenést (šlo o určitou magickou moc, kterou Elena získala, nechci spoilerovat), což bych ještě překousla, ale on se u českých vydání ještě i zhoršil překlad. Přišlo mi, jako by to překládala nějaká prababička - nemoderní slovníček, kdy náctiletý fotbalista nadává stylem "Damone, ty darebáku!", to prostě nedávám. Možná se k tomu někdy dokopu a dočtu to, ale radši bych měla od pátého dílu slovenské vydání. Navíc na těch českým mě ještě prudí i to, že nikde nenajdete číslo dílu, slováci to mají napsané jak na hřbetu, tak i všude jinde - nemusela bych si na knížky lepit lepíky s čísly. :D


Volné místo jsem vycpala dvěmi díly Čarodějovy nevěsty. Mangu jsem pouze zběžně prolistovala, ael nečetla, protože už vyšly i další díly a já bych si ráda přečetla celý příběh naráz. Každopádně jsem si četla recenze a většinou byly hodně nadšené, takže se opravdu těším až budu mít komplet a pustím se do čtení.


A dostáváme se do čtvrté poličky druhé řady, kde mám mix sci-fi a fantasy. Druhý a třetí díl Monumentu 14 od Emmy Laybourne - chybí mi první díl. Já nečetla, ale mamka ano a líbil se jí. Co jsem ale četla, je Projekt Alfa: V pasti, od české autorky Lenky Dostálové, od které jsem už zmiňovala Démona stínů. Knížka se mi celkem líbila, ale byla bych ráda, kdyby byla delší.


Filmové vydání Ready Player One od Ernesta Clinea jsem si koupila v návalu nadšení z kina, ale ještě nepřečetla. Trochu jsem se lekla, kolik má taková uzoučká knížečka stran. Ne že bych se záměrně vyhýbala macatým knížkám, ale mám neustále velkou hromádku nezrecenzovaných restíků, takže 500 stránkovou sci-fárnu s pidi písmenky musím odložit na jindy, i když mě filmové zpracování dost bavilo.


Knihkupkyně byla super, i když to nebyla taková fantasy, jak se na první pohled tvářila. Šlo spíš o psychologický román s velmi překvapivým rozuzlením. Hluboký hrob ale fantasy byla, dokonce s ekologickým poselstvím, takže za mě palec nahoru. Čím víc takových dílek, tím líp.


A na přírodu myslela i autorka dystopické Historie včel, Maja Lunde - tahle knížka byla naprosto úžasná. Vím, že sposta lidí k ní měla nějaké výtky, ale já se zamilovala na první pohled. Obzvlášť dějová linka z budoucnosti, kde už včely nežijí a stromy musí opilovat lidské dělnice, ta mě opravdu dostala. Od autorky nedávno vyšel druhý díl z této série - Modrá, na který jsem se příšerně těšila a snad se k němu brzy dostanu.


Další várka upířin. Nejchladnější dívka ve městě Chladu od Holly Black byla mojí první recenzí pro nakladatelství Omega. Příběh nebyl zlý, čtení mě bavilo a autorčinu tvorbu mám ráda, ale chyběla mi originalita. Přišlo mi, že jde o mix jiných upířin, i když hodně dobře zpracovaný.Pak tu mám první, druhý a osmnáctý díl Anity Blake, lovce upírů. Četla jsem jen krátkou novelku Flirt, která nebyla špatná, ke zbytku série jsem se ještě nedostala. Co mě ale strašně bavilo, to je Jiná rasa od české autorky píšící pod pseudonymem Jenny Nowak. Příběh je inspirovaný podivnými nálezy z vykopávek na našem území a je prostě skvělý. Nutnost pro všechny milovníky upířin. Jinak tohle vydání, které mám v knihovničce je původně mamčiné. Mně přišlo jiné, s bílým přebalem, ale tohle se mi líbilo víc, tak ho se mnou maminka vyměnila. :)


Temní anjeli: Posolstvo je počin slovenské autorky Emily Beňové, který hodně přípomína Stmívání. Není to úplně špatné, ale já pořád upřednostňuji originál. Poslední knížkou v poličce je první díl spin-offu k Bratrstvu černé dýky od slavné J.R.Ward. K Bratrstvu se mi bohužel nevlezl, tak jsem ho dala sem, ať aspoň ladí barvou. Taky jsem ještě nečetla.


Polička mých oblíbenců. Zimní lidé od Jennifer McMahon mě dostali, je to úžasná kniha a moc ji doporučuju, i když vím, že spoustě lidí přišla málo strašidelná. Děláte si srandu? Já se v noci bála i projít kolem skříně... Asi jsem holt trochu posera, no. :D

Pak je tu jedna z mých úplně nej nej nej sérií vůbec - Dcera kostí a dýmu od Laini Taylor. Nádherný tragický příběh o lásce mezi andělem, který má vyvraždit podřadný druh a modrovlasou holkou, která je jeho Júlií. Akorát, že Romeo v Shakespearovi nepovraždil celou Juliinu rodinu, polovinu rodu, její zvířátko a nepodpálil jí dům. Vážně, pokud máte rádi fantasy romance, tuhle sérii musíte nutně mít. Štve mě, že se jí dostává tak málo pozornosti. Vyšlo i slovenské vydání, ale pouze první dva díly.


Kvůli barvě jsem do této poličky zařadila i tenounkou naučnou knížečku Sny a jak jim rozumět a Štvanici od Patricie Briggs, která je prý skvělá, ale já ji ještě nečetla. Strom lží jsem ale četla a je to další má oblíbená knížka. Sice není tak dokonalá jako Dcera kostí a dýmu nebo Zimní lidé, přesto mě nadchla originální zápletkou, chytrou hlavní hrdinkou a viktoriánskou érou, do které je děj zasazen. Taky doporučuji, pokud máte rádi temné příběhy s náctiletou zvědavkou v hlavní roli.


V této poličce jsem přečetla všechny knížky a všechny do jedné doporučuji. Supervědátor a Seznam přání napsal Eoin Colfer, tvůrce slavného dětského hrdiny Artemise Fowla. Supervědátor je sci-fi dystopie, kde se teenageři snaží zachraňovat lidi před modrými přízraky, které vidí jen umírající. Seznam přání je o duchovi holky, která skončí na rozcestí mezi nebem a peklem, proto se musí vrátit na Zem a pomoct jednomu staříkovi splnit jeho poslední přání, aby si tím napravila auru. Obě knížky doporučuju, hlavně mladším čtenářům, ale mě baví i když jsem už trochu zestárla. :D

První život od Geny Showalter je prvním díle série, kterou rozhodně plánuju dočíst. Strašně mě bavila. Vím, že některým lidem moc nesedla, ale pokud máte rádi takové ty víc teen fantasy, kde je hlavní hrdinka drzá a odvážná, navíc se kolem ní točí dva sexy chlapi (samozřejmě dobrý a zlý), tak je to to pravé pro vás. Mě si ale autorka nejvíc zíkala svým zajímavým světem a hlavně mezisvětem, kde se zhmotňují noční můry. To je tahounem knížky.

No a slavná severská fantasy trilogie Havraní kruhy od Siri Pettersen? Líbila se mi. První díl spíš lehce nadprůměrně, druhý byl o něco horší, ale ten závěrečný... ten za to opravdu stál! Podle mě dokonalé zakončení včetně epické bitvy a dojemného konce. Lépe to ani autorka napsat nemohla. Pokud máte rozečteno, doporučuju vydržet až do konce. (Namotivovaně jsem si vytvořila i vlastní záložky k sérii... )


Polička věnovaná Divergenci. Jsem asi jedna z mála, která je totálně nadšená z filmového zpracování, což bylo důvodem ke koupi knížek. Ano, první jsem viděla filmy a až pak si přečetla knižní předlohu. Nepřečetla jsem sice komplet vše, chybí mi ještě dočíst Alianci a povídky o Čtyřkovi, ale i tak jsem ze série nadšená. Koupila jsem si i druhý díl v angličtině a druhý s třetím dílem ve slevě na DVD.


Kvůli místu jsem sem narvala i Norra od slovenského autora Petera Jelínka, což je taková steampunková sbírka lehce hororových povídek, připomínající seriál Lovci duchů nebo Buffy, přemožitelka upírů. Pokud vás baví lovení strašidel a vyšetřování nadpřirozených úkazů, tak je to to pravé čtení pro vás. Jen bych byla opatrná, pokud moc neumíte slovensky, protože autor má až obdivuhodně košatou slovní zásobu.


Další polička. Tady to jen rychle proletíme, protože Dračí krev je první díl série o Vladu Dracolovi, kterou zbožňuje moje mamka a tento díl měla dvakrát, takže se objevil u mě. Je od stejné autorky jako už zmiňovaná upířina Jiná rasa, tudíž nepochybuju, že půjde o skvělé dílko.


Dále tu mám několik dílů z Bratrstva černé dýky od J.R.Ward. Je to dobrá erotická fantasy, která se ale momentálně dost blbě shání, většina dílů je totiž nedostupná. Já četla jen první díl Milenec z temnot (jako e-knihu) a druh díl Milenec z věčnosti. Obě mě bavily, i když druhý díl o něco víc.


Od stejné autorky mám ještě její další sérii o Padlých andělech. Protože naprosto nesnáším ty ošklivé české obálky, pořídila jsem si první čtyři díly ve slovenčině - slovenské přebaly jsou dokonalé. No a pak jsem zjistila, že Slováci tuhle sérii nedovydávali... Zanadávala jsem a dokoupila si poslední dva díly v češtině, takže teď tahle polička vypadá tak, jak vypadá. Divně.


Přečetla jsem první dva a rozečetla třetí. Nápad super, ale hlavní hrdina mi není natolik sympatický, jak bych si přála. Asi se řadím k ostatním čtenářům, kteří tvrdí, že je tato série o drobek horší než Bratrstvo. Ale i tak... pokud vás tento typ literatury bere, určitě dejte Andělům šanci, minimálně první díl doporučit můžu.


Dostáváme se k posledním poličkám, v této mám odložené nepřečtené knížky z nedokupovaných sérií. Skleněný meč (v češtině Křišťálový meč) je pokračování Rudé královny od Victorie Aveyard. Byl to dárek, ale nemám první díl, takže zatím čtení odkládám na neurčito. Pod vražednou oblohou je první díl trilogie a chybí mi zbávající díly, koupila jsem si tuhle knížku jen proto, že byla ve slevě. Klasika. :D Nesmrtelní z Meluhy je hooodně restíkovatý restík k recenzi. Vůbec nechápu, proč jsem se k tomu ještě nedokopala, když mě indické prostředí tak bere. Tématicky tu mám zařazenou i Rámájanu a Bhagavad-Gítu, což jsou velmi slavné indické eposy.


Rámájána vypráví o dobrodružství boha Rámy a zachránila jsem ji, když ji chtěli v práci vyhodit do koše (někdo si ji u nás na recepci zapomněl a už se nevrátil). Bhagavad-Gítu mně a spolužákovi podaroval náš učitel na Indickou filozofii a mám z ní obrovskou radost. Je to obsáhlý příběh o krvavé válce dvou rodin plný magických zbraní a kouzel. Obě knížky mají spooooustu stran a jsou ve slovenském jazyce.


Nakonec celkem viditelná knížka za poslední dobu, a to Replika od Lauren Oliverové. Koupila jsem si ji s mamkou na posledním knižním veletrhu v Ostravě. Na téhle knize je zajímavé to, jak je psaná - z každé strany je příběh jedné z dívek a oba se uprostřed spojí. Chtěla jsem se do ní pustil, ale pak jsem zjistila, že je to na pokračování, tak jsem čtení zase odložila s tím, že si počkám na další díl. Obálku má ale parádní!


Tuhle knihovničku zakončíme poličkou plnou přečtených sci-fáren. Nejfříve Scott Westerfeld, který mě před lety naučil milovat tento žánr. První dva díly Ošklivých jsem měla půjčené z knihovny, ale nedokázala jsem čekat, až knihovna koupí závěrečný třetí, tak jsem si ho koupila. Miluju tuto sérii a ohromně ji doporučuju! Je o světě, kde teenegeři po dovršení určitého věku povinně musí na plastickou operaci, kde z nich udělají dokonale krásné a přestěhují se k ostatním krásným do jejich dokonalého města. Většina dětí se na operaci těší, až na kámošku hlavní hrdinky a ta zničehonic zmizí...


Nyní mám doma první, třetí a dodatkový čtvrtý (o jiných hrdinech ze stejného světa) v češtině a druhý díl ve slovenštině. Komplet tak vypadá trochu podivně, když mi tam září ten barbínkovsky růžový druhý díl Krásni, který je navíc úplně jiného formátu (menší hardback, ostatní jsou paperbacky). Problém v tom nevidím, mám totiž řešení - koupím si druhý díl v češtině a první díl ve slovenčině (víc jich bohužel na Slovensku nevyšlo) a budu mít všechny vydané díly obou vydání. Ano! :D


Slyším tě všude je romantická sci-fi z doby, kdy svět ovládnou technologie a zamilovaní si můžou nechat propojit mozky, aby slyšely myšlenky partnera. Skvělý nápad a skvělé zpracování. Autorce v Čechách vyšlo několik knížek a pokud jsou všechny napsané takhle čtivě, tak se tomu ani nedivím. Doporučuju všemi deseti. Knížka se mi vážně líbila, což je poznat i na tom, že jsem si ze svého koupila pevnou knížku, potom, co jsem dostala na recenzi e-knihu a zamilovala se do ní. Musím ale říct, že mojí mamce se sice taky líbila, ale nebyla tak nadšená jako já.


Ale pokud chcete i nějaký odstrašující případ, tak je to tahle knížka. TY vyber, kdo přežije je dokonalou ukázkou toho, jak se dá po*rat úžasný nápad. Základní myšlenka příběhu je úžasná, autor přišel s tak skvěle promyšleným světem budoucnosti, že jsem dlouho nic tak zajímavého nečetla. Jenže pak autor odběhne od tématu a začne se pitvat v minulosti firmy, vyprávět o nudných konferencích a řešit odborné specifikace, které mě vůbec nezajímaly. Škoda, obrovská škoda! TY jsem původně chtěla vyřadit nadobro z knihovničky, ale nedokázala jsem to. Vidím v něm ten potenciál a tu skvělou původní myšlenku. I když je to strašně spracovaný příběh, začátek a konec knížky si určitě ještě někdy znovu přečtu.

A úplně poslední knížkou z této knihovničky jsou Potomkovia bohov od slovenské spisovatelky Vity Jamborové. Zajímavé na této sci-fi je, že je umístěná do slovenského prostředí, takže nám tu v Novom Meste nad Váhom běhají dva klany znepřátelených ufonů. Trochu zvláštní, ale super. Stojí za pozornost, pokud máte rádi romanťárny ve stylu Romeo a Julie nebo seriálu Láska ve hvězdách.


Na knihovničce mám položených ještě pár nepřečtených knížek a recenzáčků, které mám buďto rozečtené nebo je chci v nejbližší době číst. Jsem zpět od Brendy Nowak jsem včera dočetla, takže už na hromádce není. Snílka neznámého od úžasné Laini Taylor mám rozečteného.

Myslíte si, že už je konec? Neneee... Pokud jste ještě neusnuli, pojďme spolu mrknout na mou další knihovničku! (Tedy vlastně na skříň obývákové stěny, kterou jsem od vrchu dolů narvala knížkama. :D Nebo si to necháme radši na jidny? Jo, to bude asi lepší... apoň nebude článek tak nekonečně dlouhý. Tak se tedy uvídíme u DRUHÉ ČÁSTI...

DRUHÁ ČÁST Bookshelf Tour 2018 →
TŘETÍ ČÁST Bookshelf Tour 2018 →
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama