Shrnutí SRPEN a ZÁŘÍ (08+09/2018)

27. prosince 2018 v 8:52 | Deni |  SHRNUTÍ MĚSÍCE

Shrnutí SRPEN a ZÁŘÍ (08+09/2018)

Jak už je poslední půlrok zvykem, pořád nestíhám měsíční shrnutí. Snad to co nejdříve napravím a doženu, když už tu máme ten konec roku... Že by nápad na super novoroční předsevzetí? :D Ale pojďme tedy na to shrnutí - za srpen a září. Já vím, jsem ostuda...

Koupené knihy: (8)

1) NHM #41: Elektra
2) NHM #43: Moon Knight
3) NHM #53: Captain Marvel (Carol Danversová)
4) NHM #54: War Machine
5) UKK #37: Batman: Zrození démona: Kniha druhá
6) UKK #38: Mladá spravedlnost: Jejich vlastní liga
7) UKK #44: Superman: Odkaz: Kniha první
8) Láskavosť (Darcey Bell)


V srpnu a září jsem toho moc nenakoupila. Pořídila jsem si pár komiksů do sérií, které sbírám. Prvním byly starší chybějící čísla Nejmocnějších hrdinů Marvelu, a to Elektra a Moon Knight. Oba by se měla řadit mezi to lepší, co v rámci této série vyšlo, takže se na ně opravdu těším a jsem ráda, že jsem je dodatečně sehnala. (A za moc dobrou cenu...)


Novějšími kousky (v době, kdy jsem je kupovala) jsou Captain Marvel a War Machine. Carol mě zajímá hlavně kvůli filmu, který se má brzy objevit v kinech. Tato postava má mít velký vliv na vývoj Infinity War, takže bych si o ní určitě chtěla něco přečíst. A War Machine? Toho mám hlavně kvůli kompletizaci všech čísel, ale jako postava mě nějak extra nezajímá. Pokud nevíte, o koho jde, tak je to ten snědý kámoš od Iron Mana. Přestože mě ve filmech nijak nezaujal, možná si mě svým komiksem získá, proto mu určitě někdy šanci dám. Jen bych předtím upřednostnila jiné zajímavější postavy.


Poslední tři komiksy nejsou od Marvelu, ale patří do DC komiksového kompletu. Zrození démona, kniha druhá, by měla být jakási exotická legenda o jedné z Batmanovských postav a prý je to hodně dobrý kousek. Určitě se na něho těším - doufám, že nebudu zklamaná. Od Mladé spravedlnosti toho moc neočekávám, je mi jasné, že to bude taková ta naivní teen týmovka. Ale já takové věci ráda, takže jsem si ji koupila. A Superman - Odkaz mi koupila mamka. Tuhle postavu sice úplně nemusím, ale příběh mě zaujal. Jen potřebuju druhou část, než se do něj začtu.


Posledním koupeným přírůstkem je Láskavosť od Darcey Bell. Na Nebezpečnou laskavost jsem byla v srpnu v kině (na Slovensku hráli tento film dříve než v Čechách) a byla jsem nadšená. Až tak moc nadšená, až jsem si zatoužila přečíst knižní předlohu. Objednala jsem si verzi s filmovou obálkou (tak moc se mi filmové zpracování líbilo) a ve slovenčině. Co mi ale přišlo zajímavé, je knížka pod přebalem. Kdo by čekal stejný motiv jako je na přebalu, tak se mýlí. Po sundání na vás vykoukne původní vydání, takže pro ty, kdo nemusí filmové obálky ideální kompromis - stačí sundat přebal... :D

Recenzní výtisky: (2)

1) Lea Honor: Třpytící se město (Lenka Bandurová)
2) Příšerné tchýně (Anna Jansson)


V létě jsem moc recenzáčků nebrala, takže vám můžu ukázat jen dva. Hned první ale stojí za pozornost. Třpytící se město je první díl ze série Lea Honor, kterou má na svědomí česká autorka Lenka Bandurová. Knížku mi v elektronické podobě zaslala sama autorka a musím říct, že jsem dlouho nečetla tak dokonalou knížku od tuzemské autorky. Vážně...


Druhým recenzáčkem je knížka od nakladatelství Omega, a to zamilovaná oddechovka Přišerné tchyně od Anny Jansson. Jde o druhý díl ze série Bohyně osudu ze salonu d´Amour. První díl jsem nečetla, ale říkala jsem si, že to nejspíš vadit nebude. Měla jsem prostě chuť vystoupit na chvilku z okruhu svých oblíbených žánrů a zkusit něco klidnějšího a sladšího...

Dárky: (1)

1) Tri temné koruny (Kendare Blake)


V září jsem měla narozeniny, takže jsem dostala i jeden knižní dáreček - od kamarádky. Každý rok si posíláme seznamy knížek, které bychom si přály a vybíráme z nich dárky na narozeniny i Vánoce. Je to fajn, protože vždycky dostaneme přesně to, co si chceme přečíst, ale pořád je to překvapení, protože nevíme, kterou knížku ze seznamu ta druhá vybere.

Kamarádka mi koupila Tri temné koruny od Kendare Blake. Od této autorky v Čechách vyšlo pár knížek z jiných sérií - já mám doma u mamky Antibohyni, ale můžete znát i hororovou Annu krví oděnou. Na tuto knížku se moc těším a jen doufám, že Slováci plánují dovydávat celou sérii, ne jako Češi, kteří to u Antibohyně vzdali po prvním dílu. Příběh totiž vypadá úžasně zajímavě - temná fantasy o třech sestrách kouzelnicích, které se musí utkat v souboji na život a na smrt, aby jedna z nich zvítězila a mohla usednout na trůn. Nemůžu se dočkat, až si ji přečtu!

Výhry v soutěži: (1)

1) Bellman & Black (Diane Setterfield)


Bellman & Black jsem vyhrála na fb v soutěži. Už jsem o této knížce slyšela od booktuberky Ohany, už si ale nepamatuju, jestli se jí líbila nebo ne. Jen vím, že jsem si říkala, že to po obsahové stránce nezní vůbec špatně. Jsem ráda, že jsem knížku vyhrála a určitě se do ní někdy pustím.

Přečteno v srpnu a září: (3)

1) Netvora #1: Probuzení .....192 stran
2) Stretneme sa na svadbe (Natalie Liu) .....272 stran
3) Lea Honor: Třpytící se město (Lenka Bandurová) .....370 stran

Celkem: 3 knížky / 834 stran


Co se týče přečtených knížek, byly tyto dva měsíce hooooodně slabé. Hádám, že takhle málo jsem ještě nepřečetla. Pouhé tři knížky za dva měsíce, z toho jedna je komiks, na který jsem byla lenivá napsat recenzi a druhá romantický román s velkými písmenky a malými stránkami. :D Jsem fakt OSTUDA.

Na druhou stranu musím říct, že jsem měla hodně dobrou ruku při výběru a všechny tři knížky byly velmi dobré. Nejdříve jsem přečetla komiks Netvora - Probuzení. Je mi líto, že jsem na něj nenapsala recenzi, ale jelikož vychází i druhý díl, plánuju si Probuzení přečíst ještě jednou a svůj názor sepsat. Je to úžasný komiks s dechvyrážející kresbou. Sice je vhodnější spíše pro ženy, než pro muže, ale i tak je skvělý. Pokud máte rádi Mijazakiho Princeznu Mononoke nebo Cestu do fantazie, tak je tohle dílko přesně pro vás. Hlavní hrdinka je odvážná bojovnice s komplikovanou minulostí a temným tajemstvím. Stránky jsou plné démonů, krve a chytrých koček. Co víc si přát? :D


Na druhou knížku už jsem ale recenzi napsala a najdete ji ZDE. V srpnu jsem byla na dovolené a vzala si se sebou to správné letní čtení - kabelkový román Stretneme sa na svadbe od slovenské autorky píšící pod pseudonymem Natalie Liu. Já ráda čtu tento typ románů, kde si žena vezme cizince a potom se její život zkomplikuje a ona neví, jak z toho ven, takže knížka o Slovence, která se stane ženou Inda, mě hned zaujala. Abych byla upřímná, nejde o žádný literární skvost, ale to je nám všem jasné. Čtení mě ale bavilo. Možná právě proto, že od tohoto typu četby nečekám nějaký vysoký literární zážitek, nejsem zklamaná. Zajímavé to bylo.


V září jsem pak přečetla jen jednu knížku, ale i kdybych jich přečetla víc, pochybuju, že by měly proti Lee Honor šanci. Třpytící se město je dokonalé fantasy a já si čtení opravdu užila. Hlavní hrdinka je přesně taková, jaké mám ráda - chytrá, odvážná a vtipně sarkastická. Zbožňuju sarkasmus! Moc moc moc vám tohle dílko doporučuji, jen je mi líto, že si ho bohužel nemůžete koupit. Knížka není oficiálně vydaná, nakladatelství neprojevila zájem (což nechápu!) a proto si k reálné podobě knížky budeme muset ještě počkat. Ale já věřím, že jednou se vydání dočkáme a potom si ji určitě pořiďte, pokud máte rádi fantasy. Je skvělá! Více o knížce TADY.


SRPEN a ZÁŘÍ ve zkratce: nejlepší koupená kniha je Láskavosť od Darcey Bell. Moc knížek jsem tyto měsíce nekoupila, ale na tuhle jsem úplně nejvíc zvědavá. Doufám, že nebudu zklamaná, protože co jsem četla názory na ni, byly spíš vlažné. Ale film mě natolik nadchnul, že jsem se rozhodla to risknout a přečíst si ji. Přinejhorším jen zjistím, že je film lepší než předloha. :)

Mým největším překvapením je Třpytící se město od Lenky Bandurové. Jsem překvapená, že takhle skvělá knížka ještě nemá svého vydavatele. A jsem také překvapená tím, že naše česká autorka napsala fantasy, které dokáže hravě konkurovat zahraničním velikánům jako je Dvůr trnů a růží.


Zklamáním pro mě je to, kolik knížek jsem přečetla. Jsem vážně ostuda ostuďácká a musím se nutně polepšit! Jinak co se týče čtení, zklamaná jsem nebyla z ničeho. Všechny tři knížky mi daly přesně to (ne-li víc), co jsem od nich očekávala.

Nejlepší přečtenou knížku měsíce jsou Netvora a Třpytící se město. Vážně si nedokážu vybrat, obě jsou stoprocentní pětihvězdičkové kousky. Netvora je výborný komiks a Lea Honor je výborná fantasy. Obě hlavní hrdinky jsou skvělé a zajímavé, takže nedokážu vybrat ani nejlepší knižní postavu. Vyřešila bych to tak, že jedna knížka je nej za srpen a druhá nej za září. :D

Nejhorší knižní postavou je hlavní hrdinka Natalie z Evitovky Stretneme sa na svadbe. Myslela jsem, že mě z té ženské vážně porazí! Neskutečně naivní a nerozumná. Ale kdyby byla chytrá a dokonalá, tak nemáme co číst, ono to k tomu příběhu prostě patří...

Tak jsme na konci tohoto opožděného shrnutí. Slibuju, že se pokusím resty co nejdřív dopsat, mám toho teď více rozpracováno (například novou Bookshelf tour, už bylo načase - přestěhovala jsem se už před rokem), takže se máte určitě na co těšit... Do komentáře mi napište, jestli jste četli některou ze zmíněných knížek nebo viděli v kině Nebezpečnou laskavost, a co na ni říkáte. Doufám, že knížka bude alespoň tak dobrá, jako film... A s tímto už se s vámi loučím, uvidíme se brzy. ;)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama